Історія України

18:46
О 4 ранку до пологового привезли жінку, в якої відійшли води. Оскільки всі бригади були зайняті, про неї згадали лише о 16.00 (!). На УЗД стало видно, що дитина обвита пуповиною. Жінці викликали перейми, й вона народила хлопчика, але вже мертвого. Вагітність проходила без жодних ускладнень.
18:00
Через анонімне повідомлення про бомбу, закладену в католицькій святині в Лурд (Франція) поліції довелося евакуювати від 30 до 40 тисяч паломників. Представник собору сказав, що поліцію попередили телефонним дзвінком про те, що в соборі вибухнуть чотири бомби. Повідомлення надійшло в той момент, коли люди зібралися на святкування Успіння.
16:52
Згідно даним фахівців, на медицину доводиться 98% радіаційного опромінювання з штучних джерел. Як повідомляє радіо ООН, з 1997 по 2007 рік в світі щороку проводилося в середньому 3,5 млрд. рентгенологічних досліджень. Це на 40% більше, ніж в попередньому десятилітті.
19:48
За фактом вибуху в П'ятигорську порушена кримінальна справа одразу за трьома статтями Кримінального кодексу РФ: "теракт", "замах на вбивство" "незаконне виготовлення вибухових речовин". Про це повідомив офіційний представник СКП РФ Володимир Маркін. Вибух прогримів близько 16.30 мск на вулиці Кірова біля будинку 37. Спрацював безоболонковий вибуховий пристрій, закладений в автомобілі ВАЗ-2106, зазначив Маркін.
19:29
У червні чисельність населення України скоротилася на 0,03%, або на 11,9 тис. осіб порівняно з травнем. Відтак на 1 липня в Україні налічувалося 45 859,8 тис. осіб. Про це свідчать дані Державного комітету статистики. Чисельність міського населення на 1 липня становила 31 463,5 тис. осіб, що на 0,03%, або на 10,4 тис. осіб менше порівняно з 1 червня, сільського - 14 396,3 тис. осіб, що на 0,01%, або на 1,5 тис. осіб менше порівняно з попереднім місяцем.
13:16
Санітарно-епідеміологічна служба Запоріжжя 14 серпня заборонила експлуатацію Центрального міського пляжу на Прибережній автомагістралі через виявлення в пробах річкової води холерного вібріону. Про це передають «Українські новини» з посиланням на СЕС міста.
13:11
Спекотна погода активізує випаровування залишків ртуті на території колишнього київського заводу «Радикал». Про це заявив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко під час прямої телефонної лінії в редакції газети «Комсомольская правда в Украине».
12:27
Сьогодні, 17 серпня, в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області стартує Національний Сорочинський ярмарок. На ярмарку традиційно будуть представлені найкращі зразки харчової та промислової продукції від виробників, вироби майстрів народних промислів, різноманітні розваги та виступи фольклорних колективів.
14:04
У Києві мормони відкрили свій храм - третій за величиною у світі й у Східній Європі. Він знаходиться на Кільцевій дорозі на під’їзді до Жулянського моста. Храм вражає масштабом - складається з трьох п’ятиметрових поверхів. Висота шпиля - 42 метри. Для порівняння: купол Михайлівського собору нижчий на три метри. Зовні будинок облицьований гранітом світлого кольору, що блищить на сонці. Інтер’єр церкви - щось середнє між п’ятизірковим готелем і музеєм - усюди мармурова підлога, високі стелі, замість ікон з Ісусом у золочених рамах, у стелю кожної кімнати вмонтовані ґрати кондиціонерів.
13:24
Максимальна температура цього літа перевищила показники 1936 та 1972 років і досягла позначки 48 градусів. Про це на прес-конференції заявила радник голови Національного агентства екологічних інвестицій Ірина Трофімова. Вона повідомила, що унікальною є довжина періоду спеки, інтенсивні град і зливи. І, ймовірно, коли будуть враховані середньомісячні температури літа, вони також виявляться аномальні.