Історія України

13:13
Державний комітет України з питань технічного регулювання і споживчої політики, виявивши за результатами проведених у першому півріччі перевірок виробників велику кількість порушень, має намір застосувати до підприємств-виробників неякісного вершкового масла, м`яса і ковбасних виробів жорсткі санкції. Про це УНІАН повідомила прес-служба Держспоживстандарту.
11:33
Аномальний спека нинішнього літа - наслідок діяльності людини. У наступні роки подібна спека стане нормою. Глобальне потепління, стимулюється спалюванням палива, і призведе до зростання рівня моря, що загрожує відходом під воду частини території Криму.
17:41
Нещодавно, київський декан УАПЦ отець Дмитро Присяжний взяв участь у святкуванні 50-річного ювілею заслуженого журналіста України Сергія Шевченка. Урочистості відбулися в Національній Спілці письменників України. Того ж дня було презентовано книжку журналіста «Розвіяні міфи».
13:41
Нещодавно завершилася чергова сесія ЮНЕСКО, де знову розглядалося питання про внесення Національного заповідника «Софія Київська» та Києво-Печерської лаври до так званого списку об’єктів ризику, що перебувають під загрозою руйнування. По суті, це останнє попередження для української влади — якщо вона і надалі дозволятиме забудову буферної зони навколо Софії та Лаври, святині просто викреслять зі Списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А це означатиме, що Україна не вміє й не хоче дбати про свої національні святині.
13:32
На Дніпрі поблизу Кременчука (Полтавська обл.) розпочалася друга хвиля масової загибелі риби, повідомив начальник відділу екології міськвиконкому Геннадій Демьохін. За його даними, загибель риби пов’язана з високою температурою і процесом відмирання синьо-зелених водоростей.
08:10
У Дніпропетровській області горить ліс, загальною площею близько 100 гектарів. "Пожежа сталася на території Новомосковського військового лісгоспу. Роботи з ліквідації пожежі тривають", - повідомляє прес-служба Мінприроди. Причини займання та розмір завданої лісовому господарству шкоди буде встановлено після остаточної ліквідації пожежі.
18:56
У п'ятницю вранці помер відомий український співак і композитор, генеральний директор Національного палацу "Україна" Микола Мозговий. Композитор помер уві сні від серцевого нападу,
16:40
Досить активно займається ошукуванням хворих фірма NUGABEST (Нугабест). Представники такої структури заявляють, що їх пристрої лікують усі хвороби. Всі надприродні лікувальні властивості приписують мінералу турмаліну. Фірма продає спеціальні ліжка за ціною, що перевищує 18 тисяч гривень, а для бідніших – інші дрібні речі.
17:20
Патрiарх Московський i всiя Русi Кирило заполонив iнформацiйний простiр України. Телебачення висвiтлює ледь не кожен його крок... А тривав вiзит аж до 29 липня... Не дивно, що багато хто зацiкавився постаттю самого Патрiарха Кирила. Ми також вирiшили пильнiше придивитись до його бiографiї -- як офiцiйної, так i неофiцiйної. До круглого столу "Експрес" запросив професора Московської духовної академiї, диякона Андрiя Кураєва i росiйського опозицiйного полiтика, правозахисницю, голову партiї "Демократичний союз" Валерiю Новодворську.
11:56
Після семи років вимог науковців та природоохоронних організацій Київська обласна рада присвоїла природоохоронний статус урочищам «Ковалівський яр» та «Невідомщина», що у Васильківському районі. Клопотання про створення заказника підготували активісти НЕЦУ.