Історія України

17:20
Патрiарх Московський i всiя Русi Кирило заполонив iнформацiйний простiр України. Телебачення висвiтлює ледь не кожен його крок... А тривав вiзит аж до 29 липня... Не дивно, що багато хто зацiкавився постаттю самого Патрiарха Кирила. Ми також вирiшили пильнiше придивитись до його бiографiї -- як офiцiйної, так i неофiцiйної. До круглого столу "Експрес" запросив професора Московської духовної академiї, диякона Андрiя Кураєва i росiйського опозицiйного полiтика, правозахисницю, голову партiї "Демократичний союз" Валерiю Новодворську.
11:56
Після семи років вимог науковців та природоохоронних організацій Київська обласна рада присвоїла природоохоронний статус урочищам «Ковалівський яр» та «Невідомщина», що у Васильківському районі. Клопотання про створення заказника підготували активісти НЕЦУ.
10:46
Американська організація X-Prize Foundation обере найкращі автомобілі з витратою палива не більше 2,35 літра на сто кілометрів пробігу. Приз за перше місце - 10 мільйонів доларів. Переможець буде оголошений організаторами у вересні 2010 року.
15:21
В Україні оголошено новий набір охочих попрацювати на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді в 2011-2012 роках. За рік тут можна заробити до 12 тисячі доларів
10:10
У південній півкулі Червоної планети приблизно 4,5 - 3,5 млрд років тому було велике озеро, завдовжки більше 2000 кілометрів. В минулому на Марсі існувало величезне озеро завдовжки близько двох тисяч кілометрів і завглибшки близько восьми кілометрів. Цю гіпотезу підтвердили геологічні дані, представлені на новій карті Червоної планети, складеної фахівцями інституту планетології при NASA.
09:53
Шведські археологи запевняють, що їхня несподівана знахідка є найдавнішою у світі секс-іграшкою. Прадавній штучний фалос було вирізьблено з оленячого рогу 4 тисячі років до нашої ери.
18:03
Зубри потребують державної охорони. Нещодавно на вулицях Києва з`явилися бігборди, де на білому полі зображено постать зубра, нібито вирізану ножицями, а зверху напис: «Ми вирізаємо їх з нашого життя». Ця реклама створена за ініціативи ООН, яка оголосила 2010 рік Міжнародним роком біорізноманіття. Адже під загрозою зникнення та вимирання опинилися чимало рослин і тварин. В Україні вже кілька років поспіль така загроза нависає над популяцією зубрів.
16:25
Головним гравцем на виборах є громадяни – саме вони приймають рішення, чи підтримувати ту чи іншу особу чи політичну силу. Політики прагнуть вплинути на цей вибір – у спосіб, дозволений законами, політичними традиціями та всім іншим арсеналом засобів, що дозволяють використовувати політикам їх опоненти, журналісти і громадськість. Аби у цих умовах вибір громадян був усвідомленим, надзвичайного значення набуває оцінка результатів діяльності. У цьому контексті промовистими є перші 100 днів – адже вони показують, для чого насправді йшла до влади людина чи політична сила. І чого від неї чекати в подальшому.
14:07
Чисельність популяції унікальних хижаків виведена із критичного мінімуму. Понад 10 років у Криму триває робота екологів із порятунку місцевої популяції денних хижих птахів — грифів і сипів, чисельність яких нещодавно була на критичному мінімумі.
09:38
До неймовiрної спеки, якою нас випробовує природа, учора додалася ще й магнiтна буря. Причому якщо зазвичай таке явище триває один чи два днi, то тепер -- тиждень! Докладнiше про це розповiли Петро Сумарук, провiдний науковий спiвробiтник Iнституту геофiзики iменi С. I. Субботiна НАНУ, та Анатолiй Туранський, головний лiкар Дарницького центру здоров'я.