Людям середнього віку не варто розраховувати на накопичувальну пенсійну систему - експерт

Четвер, 18 травня 2017, 13:07
Причина - немає механізму захисту накопичених грошей від знецінення
Людям середнього віку не варто розраховувати на накопичувальну пенсійну систему - експерт

Таку думку висловила науковий співробітник Інституту демографії Національної академії наук України Лідія Ткаченко.

Вона вважає, що від введення накопичувальної пенсійної системи виграють тільки молоді люди з високими зарплатами.

- Людям середнього віку накопичення допоможуть хіба що сформувати базу для короткочасних виплат (буквально на кілька років), але не для довічної пенсії, - вважає експерт, - пише видання "На пенсії".

Згідно з попереднім урядовим проектом, кожен працюючий українець молодше 35 років буде відраховувати на персональний пенсійний рахунок 2% своєї зарплати. Щороку сума відрахування буде збільшуватися на 1%, поки до 2023 року не досягне 7%. Ці гроші будуть спрямовані до державного накопичувального пенсійного фонду, а потім - розміщені в державних банках.

Чиновники обіцяють, що кожна людина зможе особисто стежити за станом свого рахунку: щомісяця на його мобільний телефон буде приходити СМС-повідомлення з інформацією про те, скільки грошей він відрахував минулого місяця, і якою є загальна сума на рахунку.

Передбачається, що кошти накопичувального пенсійного фонду будуть вкладатися в облігації внутрішньої державної позики і інвестуватися в галузі української економіки. У що саме інвестувати гроші - буде щороку вирішувати Кабінет Міністрів. А дохід від інвестицій буде нараховуватися на персональний пенсійний рахунок.

Як раніше писала «Справжня Варта», кількість пенсіонерів в Україні майже зрівнялась із кількістю тих, за чий рахунок вони живуть.

Сьогодні в Україні десять працюючих громадян утримують фактично дев`ятьох пенсіонерів.

Таку інформацію озвучила директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

«Сьогодні у нас 10 працюючих утримують 9 пенсіонерів, якщо вважати не тільки найманих працівників, а й самозайнятих осіб та фізосіб-підприємців", - сказала вона. Ковпашко зазначила, що роботодавці намагаються сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) з мінімальної заробітної плати - 704 грн, при цьому фонд має забезпечити виплату пенсій мінімально при повному стажі на рівні 1247 грн. "Так чи інакше, є розрив між тими сумами, що надходять у вигляді доходів, і тим, що Пенсійний фонд виплачує", - зазначила вона. При цьому Ковпашко наголосила, що якби в 2016 році зберігся такий самий рівень витрат, який був, а ставка ЄСВ не була б знижена в 2 рази, то Пенсійний фонд повністю позбувся дефіциту і був би профіцитним.

Детальніше читайте на УНІАН: https://economics.unian.ua/finance/1824636-v-ukrajini-na-10-pratsyuyuchih-pripadae-9-pensioneriv-pensiyniy-fond.html

Вона уточнила, що цифра враховує не лише найманих працівників, а й так званих самозайнятих людей і фізосіб-підприємців.

comments powered by HyperComments