У Маріуполі 10 тисяч людей вийшли на вулицю заради чистого повітря

Понеділок, 5 листопада 2012, 23:12
У місті Маріуполі на Донеччині відбулася одна з найбільших акцій протесту за останні 20 років. Близько 10 тисяч маріупольців вийшли на мітинг за чисте повітря, повідомляють організатори акції. Екологічна ситуація в місті є дуже складною, констатують фахівці. Металургійні гіганти «Азовсталь» та комбінат імені Ілліча щоденно викидають у повітря, а також у море тонни шкідливих речовин.
У Маріуполі 10 тисяч людей вийшли на вулицю заради чистого повітря

Чергова хвиля обурення екологічною ситуацією в місті здійнялася після того, як наприкінці вересня міськрада ухвалила Програму охорони та оздоровлення навколишнього середовища Маріуполя до 2020 року. Екологи у цьому зв’язку б'ють на сполох, запевняючи, що документ є декларативним.

Анастасія Богданович, еколог та одна з організаторів мітингу, у коментарі Радіо Свобода пояснила вимоги акції.

«Якщо не почують, революція почнеться з Маріуполя».

«Це початок нового відліку в Маріуполі. Сьогодні нарешті люди зрозуміли, прокинулися і зрозуміли, що вони господарі, що від них щось залежить. Нас почують, бо якщо не почують, то революція почнеться з Маріуполя», – зазначила Анастасія Богданович.

Люди вимагають суттєво збільшити штрафні санкції за забруднення довкілля, щоб промисловим підприємствам було невигідно здійснювати викиди. Маріупольці також зажадали від обох підприємств модернізації виробництва та ефективної роботи очисних споруд. Мешканці міста запевняють, що багато хто з них уже має токсикологічний бронхіт, однак медики його не діагностують.

Не проти закриття, а проти забруднення

Голова профспілки підприємців Приазов’я Лілія Тихонова уточнила Радіо Свобода, що мітингувальники не вимагають закриття підприємств, які забруднюють довкілля.

«У нас стоїть питання не закриття заводів, бо робочі місця потрібні. Ми за те, щоб змінити екологічну ситуацію у кращий бік. Щоб очисні споруди почали працювати, щоб виділялися підприємствами кошти. Нехай будуть дозволені норми, але зараз вони перевищені в багато разів», – сказала Лілія Тихонова.

Вона додає, що активісти також вимагають відставки обласного керівництва та маріупольського міського голови Юрія Хотлубея, які, на думку мітингувальників не роблять для виправлення ситуації нічого.

Юрій Хотлубей, у свою чергу, на зустрічі з учасниками акції протесту зазначив, що також занепокоєний погіршенням екологічного стану і не знає, чому це відбувається, адже заводи звітують про зменшення викидів. Він пообіцяв, що депутати-маріупольці будуть вирішувати це питання на рівні Верховної Ради.

У свою чергу голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький запевнив, що обласна влада робить усе від неї залежне для поліпшення екологічної ситуації у Маріуполі.

«Я вважаю, та екологічна програма, яка ухвалена, вона дуже пристойна, але, звісно, це елемент демократії, є й противники цієї програми. Я знаю ситуацію. Але давайте не будемо забувати про те, що робочі місця потрібно зберегти, тому доводиться, скажімо так, обирати», – констатував Андрій Шишацький.

За даними маріупольської міськради, на «Азовсталі» та комбінаті Ілліча, працює близько 40 тисяч людей. Представники підприємств зазначають, що кількість викидів скорочується.

comments powered by HyperComments