Верховна Рада прийняла змінений закон про санкції

Четвер, 14 серпня 2014, 20:27
Верховна рада прийняла урядовий закон про санкції. За це рішення віддали свій голос 244 депутати.
Верховна Рада прийняла змінений закон про санкції

Перед голосуванням прем’єр Арсеній Яценюк повідомив, що з законопроекту були вилучені деякі суперечливі пункти, а саме – можливість обмеження поштового зв’язку, припинення телетрансляцій та закриття ЗМІ.

«Ми вважаємо, що такі рішення можуть прийматися виключно судами», – додав Яценюк. Також у законі було уточнено, що санкції можуть бути застосовані до іноземної держави, а також юридичних і фізичних осіб-нерезидентів, та тих об’єктів, які знаходяться під контролем таких осіб.

Яценюк також наголосив, що мова йде лише про іноземних юридичних та фізичних осіб. Крім того, Верховна рада отримає повноваження схвалювати указ президента про введення санкцій у тому випадку, якщо вони вводяться щодо країни або невизначеного кола суб’єктів. Якщо санкції застосовуватимуться щодо конкретних фізичних чи юридичних осіб, то це рішення прийматиме РНБО з наступним підписом президента.

Яценюк нагадав, що наразі Кабмін підготовив пакет санкцій щодо 172 фізичних та щодо 65 юридичних осіб, переважно російських. Як відомо, у першому читанні закон про санкції був прийнятий у вівторок. Після цього багато експертів, у тому числі з ОБСЄ, звернули увагу на те, що цей закон може призвести до запровадження цензури в Україні.

comments powered by HyperComments