Головні завдання Харківщини - соціально-економічний розвиток, міжнародне співробітництво, створення сприятливого бізнес-клімату - Світлична

П'ятниця, 4 листопада 2016, 14:17
Особливу увагу губернатор Харківської області приділяє стосункам з громадськими організаціями, бізнесом.
Головні завдання Харківщини -  соціально-економічний розвиток, міжнародне співробітництво, створення сприятливого бізнес-клімату - Світлична

Губернатор Харківської області дала інтерв`ю порталу "Сегодня" і розповіла про формування нової команди та шляхи розвитку регіону.

— Коли вас призначили першим заступником губернатора, ви розуміли, що наступна "зупинка" — пост голови ХОДА?

— Я народилася в Харкові, вчилася тут, і вся моя трудова діяльність пов'язана з цим регіоном. На держслужбі я не перший рік, і коли мене призначили першим заступником голови ХОДА, думала не про "зупинки", а про новий рівень відповідальності і якість виконуваної роботи.

— Незабаром після призначення губернатором Харківської області Ігоря Райніна говорили про те, що вас запрошують працювати у Київ. Що за посаду вам пропонували і чому залишилися в Харкові?

— У той час в області формувалася серйозна команда. Нагадаю, Ігоря Львовича призначили губернатором 3 лютого 2015 року, а Мінські угоди, які дозволили укласти перемир'я і зупинити активну фазу військових дій, були підписані 12 лютого. Природно, і в Харківській області на той момент була напружена обстановка. Я не та людина, яка показує слабкість. Це був певний виклик — залишитися в області і працювати на її розвиток.

— Як вам в кріслі губернатора, чи достатньо повноважень для реалізації задуманого?

— Так. Нам нічого не заважає утримувати стабільну ситуацію в регіоні і продовжувати його розвиток. Вже є результати: стабільне зростання промвиробництва, хороші показники в сільськогосподарській сфері, залучення іноземних інвестицій, розвиток сфери освіти і науки. Основний акцент роботи — безпека.

— Ви продовжите курс свого попередника або у вас є інше бачення розвитку регіону?

— Я сприймаю той напрям розвитку області, який дав можливість стабілізувати суспільно-політичну ситуацію і продовжувати соціально-економічний розвиток. Проте у мене є своє бачення розвитку галузі, формування команди, яку я найближчим часом представлю жителям області.

— Хто у вашій команді?

— Я вже запропонувала залишитися своїм заступникам Марку Беккеру та Михайлу Черняку. Є директори департаментів, які показали свою ефективність, але яким ще доведеться заслужити довіру харків'ян і показати якість своєї роботи. Будуть і нові особи. Це люди з різним досвідом, але всі вони — з високим рівнем підготовки.

— Харківська область — прифронтовий регіон, а питання оборони прийнято вважати суто чоловічими. Готові, як глава адміністрації, взяти на себе функції координатора дій правоохоронців і військових або довіритеся радників та заступникам?

— Прийнято вважати, що це суто чоловіче питання, однак є багато жінок-волонтерів і жінок, які перебувають зараз на фронті, ця теза повністю спростована. Я буду продовжувати вимагати забезпечення правопорядку від силових структур і координувати дії з безпеки в області. В мою команду будуть входити як заступники з відповідною компетенцією, так і радники, які пройшли АТО, і ті, хто розбирається у військовій справі. Псевдоекспертів і диванних бійців в моїй команді точно не буде.

— Які на сьогоднішній день головні проблеми регіону?

— Я б більше акцентувала на завданнях. Це соціально-економічний розвиток, міжнародне співробітництво, залучення іноземних інвестицій, створення сприятливого бізнес-клімату. Особливу увагу приділяла і буду приділяти стосункам з громадськими організаціями, бізнесом. Наприклад, у нас склалися хороші стосунки з Асоціацією приватних роботодавців, підписано тристоронні меморандуми з міжнародними бізнес-організаціями, налагоджено конструктивний діалог з Союзом ветеранів АТО. Я готова почути конструктивні пропозиції від громадськості та всіх, хто готовий брати участь у розвитку області. Безумовний пріоритет — це безпека в регіоні. Найближчим часом буде прийнята нова програма соціально-економічного розвитку Харківської області на 2017 рік, в ній будуть прописані основні завдання та пріоритети розвитку.

— До досягнень Ігоря Райніна зараховують закінчення будівництва філармонії і, меншою мірою, станції метро "Перемога". Чим збираєтеся запам'ятатися ви?

— Є ряд проектів, реалізація яких стартувала в 2015-2016 роках, і вони будуть завершені протягом двох років. Наприклад, в Харкові за участю наших американських партнерів — USAID будується Регіональний центр надання адміністративних і соціальних послуг, один з найбільших в Україні. У 2017 році плануємо завершити будівництво школи в мікрорайоні "Мобіль" в Пісочині. Необхідність у новому навчальному закладі виникла більше п'яти років тому, але до 2015 року ніхто не брався реалізувати цей проект. Ми добилися фінансування з держбюджету, вишукали кошти в бюджеті області і підключили до процесу місцеву громаду. Продовжуємо будівництво другого пускового комплексу Харківської обласної філармонії: до 25-річчя незалежності України ми відкрили перший пусковий комплекс — органний зал, другий комплекс — це концертний зал на 800 місць. Ведемо діалог з Кабміном про продовження будівництва метро. Також в області розморожено багато довгобудів, будемо їх закінчувати. Окремий акцент робимо на реконструкцію об'єктів соціальної сфери та освіти саме у районах.

Назвіть три якості, які дозволяють вважати вас хорошим губернатором?

— Я вважаю, що керівник повинен бути професіоналом-управлінцем. Вміти приймати відповідальні рішення в складних умовах, відстоювати їх на регіональному та центральному рівнях. Безумовно, важливо бажання і вміння чути і спілкуватися з людьми.

— Ваші відносини з мером Геннадієм Кернесом дружні або ви воюєте?

— Губернатор і мер будь-якого міста і області, незалежно від прізвищ, зобов'язані бути в діалозі для вирішення робочих питань. Якщо ставити політичні чи особисті амбіції вище господарської діяльності, це буде шкодити в першу чергу людям. Політичних відносин з мером міста у мене немає.

— У 2009-му ви залишили держслужбу на п'ять років. У зв'язку з чим?

— Я вважала неприйнятним курс розвитку країни в ті роки, не бажала працювати в тій системі. Цей період часу я присвятила роботі в реальному секторі економіки, саморозвитку, освіті, отримала кандидатську ступінь з державного управління.

— Не без участі ХОДА у Харкові почали піднімати новий футбольний клуб "Металіст 1925". Як плануєте підтримувати цей проект?

— Ми підтримуємо цей проект, але і футбол в цілому. За останні місяці нам вдалося зробити чимало. Федерація футболу України та облдержадміністрація підписали меморандум про розвиток як юніорського, так і професійного футболу в області. 15 листопада в Харкові пройде товариський матч між збірними України та Сербії. Я буду домагатися того, щоб фінал Кубка України пройшов на стадіоні "Металіст".

— Чим відрізняється Юлія Світлична в житті і робочому кабінеті?

— Намагаюся в житті бути не фальшивою, тому на роботі і вдома я однакова.

— Які у вас захоплення?

— Спорт. Це те, що дає можливість бути в хорошій формі і загартовує характер. Кожен день займатися у мене зараз немає можливості, але коли є вільний час, я присвячую його саме спорту. Люблю читати і відкривати для себе щось нове.

comments powered by HyperComments