Паралімпіада-2016: українка побила 20-річний світовий рекорд

Четвер, 15 вересня 2016, 11:11
На Парадімпіаді в Ріо-де-Жанейро українці продовжують упевнено утримувати третє місце в медальному заліку після сьомого дня Ігор.

Станом на ранок 15 вересня, в медальному заліку українських спортсменів уже 81 комплект нагород.

Чергові медалі здобули легкоатлетка Зоя Овсій і плавчині Марія Лафіна та Ганна Стеценко.

У змаганнях з метання диску (клас F51/52) Зоя продемонструвала результат 12,17 метра, що дозволило їй посісти третю сходинку.

«Золото» та «срібло» здобули американки.

Медаль ґатунком вище у запливі на 50 метрів на спині (клас SB3) завоювала Марія Лафіна – українка прийшла другою (1:01.92 хвилини), поступившись китаянці Джіао Ченг (58.28 хвилини).

«Бронза» – за мексиканкою Патрісією Валле, четверте місце зайняла українска Ольга Свідерська – 1:03.20 хвилини.

Трохи згодом Україна завоювала 30 «золото», а відзначилась у запливі на 50 метрів вільним стилем (клас S13) Ганна Стеценко, встановивши паралімпійський рекорд. Час української плавчині – 27,34 секунди. Крім того, вона побила рекорд світу, що тримався 20 років – його встановили у 1996 році.

Таким чином, українські паралімпійці за сім днів Ігор змогли отримати 31 золоту, 23 срібних та 27 бронзових медалей. На першому місці знаходиться збірна Китаю (75-58-39), а друге місце посідає Великобританія (43-24-28). Найближчим переслідувачем України в медальному заліку є збірна США.