Міністри чотирьох держав Центральної Європи рішуче засудили вбивство демонстрантів у Києві

Четвер, 23 січня 2014, 22:28
Міністри закордонних справ Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини (країн, які формують так звану Вишеградську групу), оприлюднили спільну заяву щодо подій у Києві. Всі названі держави є сусідами України та членами Євросоюзу.
Міністри чотирьох держав Центральної Європи рішуче засудили  вбивство демонстрантів у Києві

"Міністрів закордонних справ Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини шокувала звістка про те, що внаслідок сутички між протестувальниками та спецзагонами у Києві загинули люди. Ми рішуче засуджуємо вбивство демонстрантів, яке нічим не можна виправдати.

Впродовж останніх двох місяців Україна переживає постійну внутрішню політичну кризу, яка загострюється. Ми, як сусіди України, заявляємо про глибоке занепокоєння швидкою ескалацією конфлікту і висловлюємо щирі співчуття родичам загиблих.

Насильство ніколи не допомагало розв'язувати політичні кризи, воно може лише загострити і без того складну і небезпечну ситуацію. Тому, міністри закордонних справ країн Вишеградської групи рішуче закликають усі сторони припинити ескалацію кризи і утриматися від насильства, а також розпочати ефективний і надійний діалог. Це - єдиний шлях пошуку прийнятного рішення для всього українського народу.

Міністри закордонних справ Вишеградської групи наголошують на необхідності дотримуватися невід'ємних прав українських громадян – зокрема, свобода зібрання, слова та ЗМІ".

Радослав Сікорький (Республіка Польща), Ян Когоут (Чеська Республіка), Янош Мартоні (Угорщина), Мірослав Лайчак (Словацька Республіка)

 

Фото: Eastbook.eu

comments powered by HyperComments