Фото

02:00
Серед терористів, яких українські військові взяли в полон під Луганськом, є кавказці. Полонених утримують наразі в окремому приміщенні, аби надалі обміняти їх на людей, яких раніше захопили терористи та прибічники самопроголошеної "Луганської народної республіки".
15:25
У місті Сватово Луганської області відкрито табір для переселенців із зони антитерористичної операції. Там люди можуть переночувати і поїсти, а також прийняти душ. Далі - до Харкова, Києва чи інших міст переселенці можуть дістатись безкоштовно на потязі.
18:37
22 липня в різних містах України пройшла низка акцій солідарності з Харковом. Активісти з Києва, Одеси, Львова, Чернігова, Черкас, Івано-Франківська, Вінниці, Херсона та Полтави вимагали від владних структур звернути увагу на проблеми Харкова. В самому ж місті захід відбувся на площі Свободи.
23:43
Памятник Тарасу Шевченко, який знаходиться в центрі Харкова, місцеві активісти прикрасили українським прапором. Для цього до 35-метрової скульптури підігнали автовишку. Національний прапор активісти розмальовували відбитками долонь та різноманітними гаслами.
14:30
Роботи випускників Харківського національного університету будівництва та архітектури та Харківської державної академії дизайну та мистецтва виставили в центрі сучасного мистецтва у Харкові. Це найкращі картини студентів, які навчались у майстернях двох митців - Євгена Світличного та Олександра Жолудя.
15:56
10 липня на території Літературного музею відбувся акустичний концерт, «пропуском» на який стали харчові продукти та засоби гігієни для біженців. Захід відбувся в рамках фестивалю «Зігрій літо», мета якого – підтримати мешканців Луганської та Донецької областей, яким довелося покинути власні оселі через бойові дії.
10:45
Харків з початку літа суттєво змінився. Уже нічого не нагадує про горезвісну «руську весну», на вулицях повно жовто-блакитного, стрічки з кольорами прапору України трапляються всюди, від авто до собак, а, головне, — волонтери «першою столиці» самовіддано допомагають військовим, котрі воюють у зоні АТО, та біженцям з Донбасу.
16:55
На подвір’ї будинку Сурукчі 4 липня грали на гітарі, співали та читали вірші. Будівля знаходиться на вулиці Чубаря, 7 і є архітектурною пам’яткою. Тут на початку XX століття жив лікар Степан Сурукчі, виступали Федір Шаляпін та Олександр Вертинський. Нагадати харків’янам про важливість збереження споруди прийшли близько 50 людей, більшість – молоді поети. Активіст Михайло Красиков зазначив, що серія концертів і творчих вечорів минулого року привернула увагу громадськості, але не вплинула на владу - будинок не реконструювали, а таки віддали у приватну власність.
12:48
В Арт-підвалі Муніципальної галереї пройшла вистава "Так, мій Фюрер". За життям австрійської дівчини - головної героїні постановки - підглядала "Справжня Варта".
13:35
Гроші на відновлення мансарди, де мешкав Василь Єрмілов, митці збиратимуть на аукціоні. Майже тридцять художників продаватимуть вікна - намальовані або сфотографовані. Роботи харківських художників можна буде купити у суботу, 5 липня за досить помірною ціною, кажуть організатори.