Фото

18:37
22 липня в різних містах України пройшла низка акцій солідарності з Харковом. Активісти з Києва, Одеси, Львова, Чернігова, Черкас, Івано-Франківська, Вінниці, Херсона та Полтави вимагали від владних структур звернути увагу на проблеми Харкова. В самому ж місті захід відбувся на площі Свободи.
23:43
Памятник Тарасу Шевченко, який знаходиться в центрі Харкова, місцеві активісти прикрасили українським прапором. Для цього до 35-метрової скульптури підігнали автовишку. Національний прапор активісти розмальовували відбитками долонь та різноманітними гаслами.
14:30
Роботи випускників Харківського національного університету будівництва та архітектури та Харківської державної академії дизайну та мистецтва виставили в центрі сучасного мистецтва у Харкові. Це найкращі картини студентів, які навчались у майстернях двох митців - Євгена Світличного та Олександра Жолудя.
15:56
10 липня на території Літературного музею відбувся акустичний концерт, «пропуском» на який стали харчові продукти та засоби гігієни для біженців. Захід відбувся в рамках фестивалю «Зігрій літо», мета якого – підтримати мешканців Луганської та Донецької областей, яким довелося покинути власні оселі через бойові дії.
10:45
Харків з початку літа суттєво змінився. Уже нічого не нагадує про горезвісну «руську весну», на вулицях повно жовто-блакитного, стрічки з кольорами прапору України трапляються всюди, від авто до собак, а, головне, — волонтери «першою столиці» самовіддано допомагають військовим, котрі воюють у зоні АТО, та біженцям з Донбасу.
16:55
На подвір’ї будинку Сурукчі 4 липня грали на гітарі, співали та читали вірші. Будівля знаходиться на вулиці Чубаря, 7 і є архітектурною пам’яткою. Тут на початку XX століття жив лікар Степан Сурукчі, виступали Федір Шаляпін та Олександр Вертинський. Нагадати харків’янам про важливість збереження споруди прийшли близько 50 людей, більшість – молоді поети. Активіст Михайло Красиков зазначив, що серія концертів і творчих вечорів минулого року привернула увагу громадськості, але не вплинула на владу - будинок не реконструювали, а таки віддали у приватну власність.
12:48
В Арт-підвалі Муніципальної галереї пройшла вистава "Так, мій Фюрер". За життям австрійської дівчини - головної героїні постановки - підглядала "Справжня Варта".
13:35
Гроші на відновлення мансарди, де мешкав Василь Єрмілов, митці збиратимуть на аукціоні. Майже тридцять художників продаватимуть вікна - намальовані або сфотографовані. Роботи харківських художників можна буде купити у суботу, 5 липня за досить помірною ціною, кажуть організатори.
13:51
28 червня в Харкові відбувся святковий концерт, приурочений до Дня Конституції. Розпочався захід з невеличкого мітингу, на якому виступили громадські та політичні діячі міста. Завершилося святкування ходою до площі Свободи, де майданівці вшанували пам'ять всіх загиблих українців.
11:29
Фест пройшов 27 червня на подвір'ї Харківського літературного музею за ініціативи Харківської правозахисної групи та підтримки Шведської Міжнародної Агенції з Міжнародного Розвитку «SIDA». Для гостей виступили письменник Сергій Жадан, дуети Marinita & Orhan Agabeyli та Сестри Тельнюк. Під час концерту збирали кошти для вимушених переселенців з Донбасу і Луганщини. За словами організаторів, послухати музику прийшли й біженці. Проект "Мистецтво толерантності" включає, як концерти, так і дослідження проблем ксенофобії і дискримінації в Україні