Важка музика, «Жара», патріоти: у Харкові відбувся концерт на підтримку батальйону «Азов»

Арсеній Троян  |  Понеділок, 14 липня 2014, 12:36
Чи любите ви важку музику? Якщо ви фанатієте від таких стилів з добрими і навіть витонченими назвами, як «блек-», чи «дез-метал», а перевантажений звук та звіроподібне ричання зі сцени вас не лякають, навпаки — підбадьорюють і наповнюють енергією, тоді вам обов’язково треба було відвідати концерт у «Жарі» 13 липня.
Важка музика, «Жара», патріоти: у Харкові відбувся концерт на підтримку батальйону «Азов»

Ну, а якщо зазначити, що цей захід мав на меті збір коштів для бійців із «Азову», то прийти на нього мали не тільки закінченими (в гарному значенні цього слова) рокери та металхеди, а й патріоти та просто небайдужі до долі українських військових.

Почувши про цю тусню, я без вагань помчав у магазин за квитками. Ще б пак — концерт мали відвідати топові українські гурти, які, можливо, не дуже добре відомі широкому загалу, проте мають свою аудиторію й посідають перші місця на спеціалізованих Інтернет-ресурсах.

Прийшовши в магазин, я помітив, що забув гроші, квиток довелось купувати вже у день концерту. Це мене дещо насторожило, бо захід активно анонсувався в соціальних мережах і мені чомусь думалось, що квитки мали розібрати ще за тиждень.

Уже в «Жарі» мої підозри підтвердились — зала була заповнена ледве наполовину і переважна більшість присутніх, судячи по «трушному» вигляду, тобто відповідності всім законам моди метал-субкультури, була постійними клієнтами цього рок-клубу. «Якщо комусь із солдатів не вистачить набоїв, це їхня вина», — пролунало зі сцени на адресу тих, хто «забив» на це дійство. Не знаю чому це так сталось, можливо, далась взнаки вартість квитка (120-150 грн.), хоча для такого заходу це цілком прийнятна ціна та і гроші підуть на благу справу…

Концерт розпочався о 17-00 і тривав до пізнього вечора. Я послухав лише два перших гурти (ради них і прийшов) — Nokturnal Mortum та Khors. Обидві групи грають досить якісний блек-метал і можуть дати фору навіть визнаним скандинавським колективам та, що, найприємніше, виникли в «сірому» та «зазомбованому» Харкові. На жаль, більшість харківців навіть не підозрює про існування цих гуртів, але добре, що вони є взагалі.

Якщо ви жодного разу не були на метал-концерті, то перше враження у вас буде таке, ніби над вами проноситься потяг, що гуде і заглушає своїм ревом ваші вуха. Принаймні, щось схоже відчував я, бо раніше відвідував лише кілька рок-концертів, переважно «Океан Ельзи», що здалось шепотінням порівняно з перевантаженим, скрипучим, ріжучим метал-звуком, що розриває мізки і зносить башню.

Першими міцність барабанних перетинок випробовували Nokturnal Mortum. Вони виконали кілька композицій, серед яких були і бойовики «Україна» та «Біла Вежа», потім їхнє місце зайняли Khors, але я вже не зміг чітко вгадати пісню і плескав у долоні, щоб перевірити, чи не втратив слух.

Проте мені сподобалось. Мабуть, до цього треба було звикнути. Деякі з присутніх стояли біля колонок і навіть про щось перемовлялись, інші ж качали головами й тупцяли на місці або ж місились у несамовитому «слемі», перетворюючи цей досить своєрідний танець у шкільне дуркування. У багатьох були прапори України, червоно-чорні стяги, з бару чулись крики «Слава Україні», музиканти теж кричали «Слава Україні» і демонстрували «козу».

Після виступу двох гуртів на сцену почали виходити переможці поетичного конкурсу «Голос Крові», проте багато хто почав залишати «Жару». На жаль, концерт був організований у неділю, яка і так відбувається під егідою «завтра на роботу», а тут ще Чемпіонат світу з футболу.

Жаль, що підтримати «Азов» прийшло недостатньо людей, але й ті, котрі були того дня на концерті, внесли свій вклад у допомогу учасникам АТО і можуть з повним правом називати себе патріотами своєї держави. Слава Україні!

Фото - Сергій Яценко

comments powered by HyperComments