Харків’ян познайомлять з українським революційними піснями

Вівторок, 3 вересня 2019, 18:24
У Харківській обласній філармонії відбудеться концерт «Хорея Козацька».
Харків’ян познайомлять з українським революційними піснями

4 вересня о 18:30 також пройде презентація музичного альбому «Пісні Української революції». Він є частиною спільного проекту Українського інституту національної пам’яті, народного артиста України Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька». Присвячується він сотій річниці Української революції 1917-1921 років.  

Під час концерту можна буде послухати музику та слова класиків української культури – Павла Тичини, Христі Алчевської, Олександра Олеся, Романа Купчинського, Ярослава Ярославенка, Михайла Гайворонського, Олександра Кониського і не тільки.  

Як розповів музикант, кобзар, лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко, твори, які стали частиною альбому «Пісні Української революції», являють собою частку його тридцятилітньої праці з пошуку автентичних музичних пам'яток про ту епоху.  

Для нього вона є унікальною за своїм національним пробудженням. Усі ці твори лунали свого часу на великих і малих сценах України. Їх співали на воєнних позиціях, на шикуванні  військ. Їх виконували кобзарі, артисти-бандуристи, оперні співаки, просвітянські, військові та студентські хори. Співала їх Українська республіканська капела та Український національний хор. Багато з цих творів були забуті майже на століття.

Концерт та презентація альбому відбудуться за адресою: вул. Римарська, 21, органна зала. Захід організовує Український інститут національної пам’яті за підтримки ХОДА.  
 

 

comments powered by HyperComments