Торговців цукром змусили знизити ціни

Олена Сергеєва  |  Вівторок, 1 вересня 2009, 12:07
У 21 області України знижені ціни на цукор.
Ціни на цукор повертаються з космосу.

Про це повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету України (АМКУ).

Згідно даних АМКУ, найбільше зниження цін оптовими постачальниками спостерігається в Київській і у Вінницькій областях – до 10%, в Кіровоградській – до 8,8%, в Сумській – до 7%, в Луганській – до 6,6%, Донецькій – до 5,2%, у Волинській – до 5,1% і в Херсонській – до 5%.

Зафіксовано також зниження роздрібних цін і з боку торгових мереж. Зокрема, в Полтавській області – до 7,5%, в Луганській – до 7,1%, в Донецькій – до 7%, в Івано-Франківській – до 5,6% і в Запорізькій – до 5,3%.

«Територіальним відділенням Антимонопольного комітету дана вказівка використати засоби державного примусу, ухваливши рішення щодо застосування конкурентно-фінансових санкцій до тих підприємств, які без законних на те підстав гальмують процес врегулювання цінової ситуації на ринку цукру і затягують адекватне зниження цін», – прокоментував ситуацію в.о. голови АМКУ Олександр Мельниченко.

Нагадаємо, органи Комітету рекомендували суб'єктам господарювання, які працюють на ринку цукру, привести ціни до економічно обгрунтованого рівня. Вимоги Комітету охопили 150 оптових торговців, 139 торгових мереж і 5 виробників цукру. У березні 2008 р. Вищий господарський суд України ухвалив рішення, яким відмовив в задоволенні касаційних скарг ТОВ «Українська продовольча компанія», ТОВ «Агропродінвест», ТОВ «Цукровий союз», ТОВ «Гала-Трейд», ТОВ «Фірма «Астарта-Київ», ТОВ ТД «АПО «Цукровик Полтави», ТОВ «АПО «Цукровик Полтави», підтвердивши правомірність застосування Комітетом санкцій. Верховний суд України залишив рішення без змін.

Нагадаємо, 27 серпня лідер Партії регіонів В. Януковіч відзначив причини зростання цін на цукор. Він вбачає їх в скороченні посівних площ цукорового буряку і зупинці основних цукропереробних заводів.
 

comments powered by HyperComments