Екс-урядовець сказав, без чого не приїдуть люди МВФ

Середа, 17 березня 2010, 19:35
Реальний бюджет 2010 року приблизно буде співпадати з бюджетом 2009 року. Про це заявив колишній в.о. міністра фінансів Ігор Уманський в ефірі 5 каналу.
Екс-урядовець сказав, без чого не приїдуть люди МВФ

"Реальний бюджет 2010 приблизно по цифрам і по номінальним макроекономічним показникам буде співпадати з прогнозом на 2009, який був затверджений Верховною Радою", - зазначив він.

Водночас Уманський наголосив, що "обсяг соцстандартів, який діяв на 1 січня, і який був закладений в проекті держбюджету, який подавався ще 15 січня, а там передбачалося збільшення приблизно на 35 мільярдів видатків саме соціального характеру, в умовах 2010 року витримати буде важко".

Він також підкреслив: "Перше і основне, без чого основна місія (МВФ) навіть не приїде до Києва, – це подання реалістичного бюджету, який має передбачати реалістичне планування доходів".

Уманський зазначив, що "має бути збалансований дефіцит держбюджету".

"Питання не в розміру дефіциту...це не є проблема. Проблемою є реалістичність джерел його фінансування", - заявив він.

За словами Уманського, "відмовлятися від видатків наразі можливо". "В тому числі, це скорочення державного апарату", - сказав він.

"Між тим в короткий термін це не дасть ефекту, бо коли йде звільнення, тим більше, якщо це буде масове звільнення людей, це збільшить лише видатки на їх зарплату", - наголосив колишній в.о. міністра.


 

comments powered by HyperComments