Деяким безробітним стануть більше платити

Понеділок, 3 квітня 2017, 10:07
Підвищать тим, хто шукає роботу не менше шости місяців
Деяким безробітним стануть більше платити

З 1 квітня 2017 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю підвищується на 120 грн та складе 1280 грн. 

Це підвищення стосується   застрахованих осіб, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації в центрі зайнятості, становив не менше шести місяців. Такі громадяни мають право на отримання допомоги по безробіттю, розмір якої залежить від розміру заробітної плати за останнім місцем роботи, страхового стажу та причини звільнення, однак не може бути меншим, ніж 1280 грн.

При цьому максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – зараз це 6 400 грн.

Загальна тривалість виплати зазначеної допомоги не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів, - повідомили у Держслужбі зайнятості.

Як раніше писала «Справжня Варта»,  у Харківській області зафіксований найвищий рівень зайнятості населення. Харківщину обрано для реалізації двох пілотних проектів у сфері зайнятості в 2017 році, котрі реалізовуватимуться спільно з ПРООН і Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Харківська область має найнижчий у країні рівень безробіття населення у віці 15-70 років (6,1% до економічно активного населення відповідного віку за 9 місяців 2016 року) та ІІ рейтингове місце серед регіонів України за рівнем зайнятості населення у віці 15-70 років (59,8% до населення відповідного віку за 9 місяців 2016 року).

Також, за даними міністра соціальної політики Андрія Реви,  в Україні налічується 16 мільйонів офіційно зайнятих громадян - близько 53% від кількості працездатного населення. Інші або не працюють, або працюють неофіційно.

Міністр вважає, що величезний розмір нелегальної зайнятості є результатом надмірного податкового навантаження на бізнес і складної економічної ситуації в Україні. Троє з п'яти українців працюють не за фахом через низьку оплату праці і відсутність вакансій.

comments powered by HyperComments