Харків`ян запрошують на "Щедрий вечір" у Літмузей

Вівторок, 9 січня 2018, 18:01
12 січня о 18.00 харків`ян запрошують на «Щедрий вечір у ЛітМузеї».
Харків`ян запрошують на "Щедрий вечір" у Літмузей

Про це повідомляється на сторінці закладу у Фейсбуці. 

Цього вечора мова буде йти про традиції святкування «Старого Нового року», народні звичаї на Маланку й Василя, значення обрядів. Також заплановані співи традиційних українських щедрівок.

Вхідний квиток до ЛітМузею — 20 грн (пільговий квиток — 15 грн).

Довідка 

13 січня - Щедрий Вечір та свято Маланки. За тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем), - Щедрий Вечір. Це - залишок стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем - це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об'єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір, або свято Меланки.

У навечір'я Нового року (тепер - 13 січня) у церквах відбуваються урочисті Богослужіння на закінчення Старого року, щоб наприкінці року подякувати Богові за вже отримані ласки і попросити нових на наступний рік. Як і на Свят-вечір, цього дня готують святкову вечерю, яку в народі величають Щедрою, тому що страви цього вечора не є пісними: тут на столі й кутя, і ковбаси, й холодець, і шинка...

Наддніпрянська Україна і Гуцульщина святкують Щедрий Вечір як значне свято різдвяного циклу з добре розвиненою обрядовістю. Галицьке Поділля не святкує, бо Щедрий Вечір у галичан - напередодні Водохреща, тоді як на Наддніпрянщині це - «Голодна кутя», Богоявленне навечір'я.

comments powered by HyperComments