Фінансування знайдемо. Розтягувати не будемо - Світлична про будівництво нового обласного онкологічного комплексу

П'ятниця, 9 лютого 2018, 16:07
Найближчим часом буде розроблений проект нового обласного онкоцентру та визначене місце для його будівництва.
Фінансування знайдемо. Розтягувати не будемо - Світлична про будівництво нового обласного онкологічного комплексу

Про це повідомляє прес-служба ХОДА. 

Губернатор Харківщини Юлія Світлична повідомила про намір створити новий обласний онкологічний комплекс повідомила сьогодні, 9 лютого, під час візиту до КНП «Обласний центр онкології» в Помірках.

«Фінансування знайдемо. Реформа децентралізації зміцнила місцеві бюджети, також будемо розраховувати і на підтримку державного бюджету. Діяти будемо рішуче і швидко. Розтягувати не будемо», - сказала Юлія Світлична.

За її словами, новий онкоцентр має розміститися поруч із багатопрофільними медичними установами, що полегшить лікування пацієнтів із супутніми патологіями (кардіологічною, гастроентерологічною, ендокринологічною тощо).

Щодо КНП «Обласний центр онкології» в Помірках, там працює стаціонар майже на 500 ліжок, а на диспансерному обліку знаходяться понад 77 тисяч хворих з онкологічною патологією.

«Ситуація в лікарні вкрай складна, - відзначила Юлія Світлична. - Умови як для пацієнтів, так і для медиків вкрай незадовільні. Медичний заклад десятиріччями існував без підтримки та уваги. Тут необхідний і ремонт, і нове медичне обладнання».

Голова ХОДА відзначила, що обидва питання – ремонту та оновлення обладнання – будуть вирішувати вже цього року. Частину обладнання для онкоцентру керівник області передала одразу. Це апарат штучної вентиляції легенів, хірургічна лампа та декілька аналізаторів. Коштом обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» торік центр отримав також новий мамограф, наркозно-дихальний апарат та мийно-дезінфекційну машину для ендоскопів.

Нагадаємо, нещодавно у Харкові пройшла перевірка доступності безкоштовних ліків для онкохворих. Вивчення ситуації з доставкою ліків в регіон показало, що від видання наказу МОЗ до надходження ліків в лікарні проходить в 5-25 днів. Це залежить від різних показників, наприклад, від кількості препаратів в партії. Спочатку, приблизно через 15 днів, ліки надходять на обласний аптечний склад. Потім, приблизно через 3-5 днів, препарати надходять в лікарні.

 

comments powered by HyperComments