На Харківщині відремонтували краєзнавчий музей

Субота, 18 серпня 2018, 15:43
Зараз у Шевченковому триває реконструкція Будинку культури.
На Харківщині відремонтували краєзнавчий музей

Про це повідомляє прес-служба ХОДА. 

У багатофункціональній будівлі Шевченківського РБК розміщуються глядацька зала на 500 місць, музична школа, дві бібліотеки, краєзнавчий музей та спортивна зала. Капітального ремонту тут не проводили з моменту будівництва закладу - 30 років.

Реконструкція Будинку культури в Шевченковому розпочалася в 2017 році – із заміни вікон і дверей, відновлення системи опалення в спортзалі та ремонту санвузлів. Також у глядацькій залі відреставрували крісла, оновили одяг сцени та освітлення. Цього року роботи продовжилися – будівельники вже завершили приводити до ладу приміщення Шевченківського краєзнавчого музею.

«Зараз ремонтуємо танцювальну залу. Коли її закінчимо, розпочнемо наступний етап – стелю в бібліотеці, потім – у передзимовий період – ще одне приміщення, де плануємо зробити залу-трансформер. Вона слугуватиме для реєстрації шлюбів, проведення невеликих заходів. Також її зможуть використовувати для своїх звітних концертів учні музичної школи», - розповідає голова Шевченківської РДА Валерій Приходько.

А поки роботи в інших приміщеннях тривають, співробітники краєзнавчого музею готовляться розміщувати колекцію у своїх оновлених залах.

«У нас 2000 експонатів основного фонду, - розповідає директор Шевченківського краєзнавчого музею Наталя Скорик. – Зараз працюємо над тематико-експозиційним планом та науковою концепцією. У першій експозиційній залі плануємо розмістити експозицію «Етнографія рідного краю». Ми вже опрацювали зонування, розподілили залу на три частини. Перша – це буде українська світлиця, друга – господарське подвір’я, третя – народні промисли нашого Шевченківського краю. У другій експозиційній залі в хронологічній та логічній послідовності буде представлена історія нашого краю з найдавніших часів і до сучасності. Також буде відведено місце для представлення виставок».

У подальших планах шевченківчан – продовження ремонту внутрішніх приміщень Будинку культури, реконструкція його фасаду та повна заміна системи опалення. Необхідну проектну документацію вже розробили.

comments powered by HyperComments