Харкiв

19:48
Лібералізм охороняє свою паству не менш ревно, ніж колись церква або наукова картина світу. З цього погляду, будь-яка думка — приречена: вона лише одна в довгому переліку думок настільки ж вагомих, як і егоїстичних. Одна, але не єдина. Справді, якщо всі однаково вільні й рівні, то авторитетів немає. Усе відносне, немає єдиної істини. Істина — довгий ряд думок, суджень, який іде в нікуди. Падають останні бастіони — державність, політика, на їх місце приходять ринок і технології; останній підкоп відбувається під дитину та сім’ю. Дитину на Заході (а скоро і в нас) намагаються визначити як незалежного суб’єкта. Це робить ювенальна юстиція. Згідно з логікою, незалежним можна бути від будь-чого, що ти можеш вибирати самостійно. Але в нашому випадку відбувається істотна підміна — дитину намагаються виставити незалежною насамперед від батьків, від тих, кого не вибирають. І водночас вона, дитина, повністю залежна від держави, навіть не від держави, а від спеціального механізму, єзуїтськи-кафкіанської по суті системи.
19:26
Під стіни Харківської міської ради захисники дерев принесли вінок, сплетений із соснових гілок, на який була прив’язана чорна стрічка із написом: “Лісопарку від міської влади”. Пікетувальники вимагали зупинити вирубку дерев у Парку Горького та інших зелених зонах міста якомога швидше.
14:45
Зараз в Україні створюють спеціальні органи ювенальної юстиції, які будуть займатися контролем за вихованням дітей у сім’ях та відбирати їх у батьків, у тому разі, якщо дитина виховуватиметься, на чиюсь думку, аморально чи не матиме нормального матеріального забезпечення.
13:26
Захисники зелених насаджень цілодобово охороняють дерева. У Парку Горького вони розмістили 5 наметів і намагаються не дати лісорубам з’єднати просікою вулицю Сумську і Новгородську. Сьогодні, 25 травня, кілька людей стало жертвами жорстокого поводження міліції, після чого, одного з активістів забрала швидка допомога.
19:05
Непомітно для широкої публіки, увага якої зайнята політичним протистоянням, в Україні наближається перша велика приватизація при новій владі. Уряд збирається поповнити бюджет за рахунок повторного продажу "Луганськтепловозу". У сутичці за промисловий актив планують зійтися російський бізнес та великий комбінатор Ігор Коломойський. Кремль уже заявив про захист своїх інвесторів, а Микола Азаров пішов їм на зустріч в питанні ціною 167 мільйонів гривень.
19:57
22 травня харків’яни вкотре прийшли вклонитися великому Кобзареві, адже сьогодні виповнюється 149 років від того дня, коли його прах було перевезено до України . З 10 ранку розпочалося урочисте покладання квітів представниками влади і не тільки.
18:35
22 травня продовжувалась вирубка дерев для подовження дороги по вул. Новгородськой до Сумськой через парк Горького. Протистояти таким діям намагалися місцеві мешканці та представники громадських організацій. Люди чекають громадських слухань і тому активно захищають те, що залишилося, і вірять у те, що вирубку буде нарешті зупинено.
16:40
Ось і завершується перша частина річного літургійного кола євангельських читань, перша його невелика третина, яка тривала майже два місяці, починаючи від Великодня. В цей час читалося Діяння святих апостолів ‑ і ось останнє зачало, останній уривок із Діянь щойно відлунав. Прочитане було в цей час, зачало за зачалом, уривок за уривком, Євангеліє від Йоана. Неділі рахувалися також від Великодня. І хоча останні десять днів після Вознесіння Господнього ми вже не віталися по-великодньому, ікона Воскресіння Господнього вже була прибрана з центру храму, тим не менше атмосфера перебування у великодній радості Церкви була для неї весь час властивою.
09:47
За законодавством України (Постанова Кабміну № 1045 від 01. 08. 2006 про порядок видалення дерев), кожне дерево, товщина якого більша за п’ять сантиметрів повинно оцінюватись окремо спеціальною комісією. Тобто воно позначається відповідним чином, його оцінюють (товщину, вік, вартість, хвороби, якщо є, або нема тощо), і лише потім вирішують питання вирубки. В харкiвському парку Горького все по-іншому. Дерева одразу позначали і валили.
21:10
«Купуй українське» - вже кілька років звучить цей заклик Української народної партії. Логічно припустити, що перед купівлею чогось українського, необхідно і продати щось, теж, мабуть, українське. А як інакше?