Харкiв

13:06
Щоб не привертати великої уваги журналістів та представників громадськості, Парк Горького вирубують поступово. Валять майже кожного дня по кілька дерев та продовжують земляні роботи. Звісно, що написанням статті про вирубку трьох чи двох дерев журналісти здебільшого займатись не будуть і громадськість не буде гарно проінформована. Крім того, про Парк Горького написано дуже багато і для більшості читачів цікавішим може здатися щось інше.
22:19
Сьогодні, 18 липня відбувся концерт в якому взяли участь аматори та професійні виконавці джазу і естрадної пісні. Водночас, захисники дерев організували фестиваль художньої майстерності, в якому взяло участь 27 майстрів, які прикрасили Парк Горького екзотичними творами мистецтва, виготовленими з підручних природних матеріалів, які було знайдено на місці вирубки дерев.
16:59
На Харківщині відсвяткували 20-ту річницю прийняття “Декларації про державний суверенітет України”
17:13
10 липня Верховна Рада ухвалила новий закон про місцеві вибори. Зараз документ очікує підпису президента. Якщо прогнози багатьох політологів справдяться і Янукович підпише закон, його авторів чекатиме чимало сюрпризів на етапі реалізації запропонованих ними ж статей. Документ народився надзвичайно суперечливим та сирим. Експерти Головного юридичного управління парламенту нарахували в ньому щонайменше 16 невідповідностей різним статтям Конституції, рішенням Конституційного Суду, а також ігнорування Копенгагенського документа ОБСЄ 1990 року та інших документів Ради Європи та ОБСЄ. Суто кон’юнктурне політичне рішення вищої влади країни про проведення місцевих виборів саме 31 жовтня спричинило появу скороспілого «законопродукту». Він не залишає жодних сподівань на оновлення місцевої влади внаслідок демократичної процедури.
17:49
Парафіяни Української Автокефальної Православної Церкви прийшли на службу з квітами. З черговою річницею хіротонії архієпископа Ігоря (Ісіченка), священство церкви та вірян вітали кармелітки римо-католицької церкви, владика Мар’ян Бучек та представники різних харківських громадських організацій та партій, зокрема, обласних філій Християнсько-Демократичного Союзу та ВО “Свобода”.
19:03
8 липня в приміщенні обласного громадського об’єднання “Поступ” відбулася презентація книги відомого українського історика, доктора історичних наук Юрія Шаповала “Полювання на вальдшнепа”, а також презентація документального фільму “Цар і раб хитрощів”, знятого кінорежисером Іриною Шатохіною у співпраці з вищезгаданим представником історичної науки. Обидва твори присвячені життю та смерті відомого українського письменника Миколи Хвильового. Слід також зазначити, що насправді, захід мав ширший напрям – це була підстава порозмовляти про роботу совєтської політичної поліції як сталінських, так вже й горбачовських часів.
15:15
Кожен учасник акцій протесту може бути затриманий органами міліції. Тому дуже важливо знати свої права, які гарантовані вам Кодексом України про адміністративні правопорушення.
12:49
У Харкові 7 липня 2010 року о 19.30 в сквері по вул. Університетській, біля монумента Григорія Сковороди відбулися збори харківської громади по утворенню ініціативної групи з проведення «зеленого» референдуму. Збори були організовані Харківським Комітетом захисту України до складу, якого, зокрема, входить Харківська обласна (крайова) організація Народного Руху України.
13:14
Харківська письменниця Валентина Овод добре знається на язичницьких звичаях і обрядах, тому їй випала честь освячувати воду і давати жертву вогню. Значна частина людей, які протестують проти вирубки дерев у Парку Горького плигали через вогнище і водили староукраїнський хоровод в напрямку руху сонця, підтримували багаття, а вранці закінчили святкове дійство вмиванням росою і збиранням трав.
14:18
Для тих, у кого встановлено газовий лічильник, держава встановлює норму кількості газових кубів, які можна спалювати за один місяць. Якщо господар будинку у холодний період спалить більше газу, то за залишок від буде сплачувати повну вартість без жодної державної допомоги, а якщо в теплий жовтень чи травень газу буде спалено менше від норми, то такий мешканець у примусовому порядку буде повертати частину грошей назад у відділ субсидії. Ті, хто не мають лічильників сплачують за газове опалення у весняний і зимовий період однакову суму. У них є лише одна малесенька перевага, їм не загрожує примусове повернення грошей наданих відділом субсидії.