Пожежні танки, що уцілілі, підбираються до арсеналу (оновлено)

Віталій Малецький  |  П'ятниця, 29 серпня 2008, 11:03
У п'ятницю зранку бронетехніка відправилася на рекогносцировку місцевості поблизу складів із боєприпасами. Паніки, що охопила райцентр учора у зв'язку з евакуацією, вже немає – населення повертається до покинутих будинків.
Пожежні танки, що уцілілі, підбираються до арсеналу (оновлено)

На даний момент у Лозовій досить спокійно. За словами віце-губернатора Сергія Стороженка, з 7 до 9 ранку не пролунало жодного вибуху. У цей час на підступах до арсеналу працюють саперні бригади. Вони перевіряють територію навколо військової частини: збирають осколки та снаряди, що не розірвалися, щоб пожежні танки змогли підійти до артилерійських складів.

Співробітникам міліції та бійцям підрозділів Цивільної оборони вдалося повністю нормалізувати ситуацію в райцентрі. Учора зранку, після оголошення евакуації, у густонаселених спальних мікрорайонах Лозової почалася паніка: легкові машини зіштовхувалися в пробках на дорогах, у продуктових магазинах розкупили весь хліб.

У другій половині дня по радіо оголосили, що небезпека минула та можна повертатися до будинків в межах п’ятикілометрової зони від артскладів. У поверненні біженців найбільш було зацікавлено керівництво місцевої міліції, що небезпідставно побоювалося спалахів мародерства. Як передає кореспондент «Варти», втім, мало хто керувався закликом повернутися учора. Рівень освітленості будинків увечері залишався украй низьким.

Тим часом версію про лісову пожежу як першопричину загоряння артилерійських складів військові усе частіше називають безпідставною. Спростовуючи варіант із навмисним підпалом один з офіцерів МНС у бесіді з кореспондентом «Варти» повідомив про можливість загоряння смітника у межах військової бази. Відповідно до цієї версії, саме смиття стало вогнищем пожежі, після чого вогонь почав поширюватися по сухій траві до будинків військової частини та перекинувся на склади боєприпасів. Це підтверджує і той факт, що за межами артилерійських складів вигоріли лише досить невеликі ділянки лісу, що впритул примикають до бази.

Проте дотепер не ясно – чи мав місце підпал із метою приховати вивіз зброї, службова недбалість якихось офіцерів, що випили, або сталася трагічна випадковість. 

comments powered by HyperComments