Українським мисливцям заборонять полювання на останній трофей

Вівторок, 23 травня 2017, 19:42
Мінприроди ініціює внесення до Червоної Книги лося
Українським мисливцям заборонять полювання на останній трофей

Таким чином, в Україні заборонять останній вид трофейного полювання - на лося.

Про таку ініцитативу Мінрироди розповів заступник міністра  Василь Полуйко.

За його словами, Мінприроди звернулося до Національної комісії з питань Червоної книги України щодо можливості занесення цих тварин до червонокнижних видів. 

«Щоб зняти напругу у суперечках щодо стану популяції лосів в Україні, ми виступаємо за проведення наукових досліджень за участю авторитетних українських науковців аби отримати об’єктивні дані щодо стану популяції. Ми також виступаємо за залучення до  цього дослідження якомога більшої кількості науковців та екологів, які займаються даною тематикою», - сказав Василь Полуйко.

Він зазначив, що фінансування наукових досліджень можливе за рахунок коштів Програми фінансування природоохоронних заходів.

Зазначимо, що зараз в Україні лось є останнім із трофейних мисливських видів. Доля виду в Україні мінлива. За різними даними, чисельність популяції становить на рівні 2- 6 тис. голів. Водночас науковці наголошують, що якщо на початку 90-х рр. лось зустрічався  у всіх областях України, крім Криму, то нині ця тварина зустрічається здебільшого лише в лісовій зоні.

Нагадаємо, як раніше на Сіверському Донці ДСНСники та місцеві жителі врятували лося (ФОТО). 14 грудня о 12:45 рятувальникам стало відомо від випадкових свідків про те, що поблизу с. Донецьке Ізюмського району Харківської області в річці Сіверський Донець знаходиться дорослий лось.

comments powered by HyperComments