В Україні мають зрости пенсії

П'ятниця, 27 листопада 2020, 12:33
Пенсіонери отримають доплату в сумі від 400 до 500 гривень – в Уряді розповіли, кому саме перерахують пенсії
В Україні мають зрости пенсії

В Україні пенсіонери отримають доплату в розмірі 400 чи 500 гривень. Перерахунок пенсій залежатиме від підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. За словами Міністра соціальної політики України Марини Лазебної, у Державному бюджеті України є кошти на виплату пенсій в грудні 2020 року, а також є кошти на планові підвищення у 2021 році.

«Нещодавно ми закрили відомості на пенсії на грудень. 4 грудня планово розпочнеться виплата пенсій. Усе буде забезпечено. Жодної затримки по жодній соціальній виплаті немає. І про це сьогодні сказав міністр фінансів. Дійсно, немає чого хвилюватися, і немає чого сіяти паніку серед людей», – сказала Лазебна.

У проєкті держбюджету-2021 передбачені підвищення пенсій, показники яких залежать від розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати.

«Під час засідання уряду (26 листопада, – ред.) схвалювали проєкт бюджету і я як Міністр соціальної політики і як людина скажу – так, звичайно, я хотіла більше грошей на соціальні програми, на соціальні ініціативи, але є об'єктивна реальність і треба на це зважати.

І тут хочу підтримати міністра фінансів – треба балансувати й мати тверезу голову, як це правильно зробити. Але попри те, що сьогодні люди схвильовані, сьогодні глобальна криза, люди не мають впевненості в завтрашньому дні, бюджет на 2021 рік не передбачає, по-перше, жодного скорочення жодної соціальної виплати. Друге – прожитковий мінімум зростає.

Так, він зростає маленькими темпами – 9,3%, він покриває трохи більше прогнозованої інфляції, але все решта – допомоги, які до нього прив'язані, теж будуть підвищені. І будемо працювати над цим, щоб не було заборгованості, щоб навіть було зростання», – зазначила міністр.

Ухвалення Держбюджету потрібне для того, щоб були підвищені, зокрема, мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, а як наслідок – і пенсії.

«Іде 1 січня, чому нам потрібен цей бюджет? У зв'язку з тим, що підвищується мінімальна заробітна плата, підвищується ще один важливий соціальний стандарт – мінімальна пенсійна виплата для пенсіонерів, кому виповнилося 65 років, у кого є повний стаж. Вона підвищується на 400 гривень. Розумієте, кажемо, що там важко, скрута, непроста ситуація, але ми всі законні базові стандарти соціальні виконуємо. І люди отримуватимуть уже в січні підвищені пенсії, які підпадають під цю категорію. Крім того, в липні буде реалізовуватися програма підвищення пенсій 75-літнім. 80-літні пенсіонери будуть знову ж таки додаткові 500 гривень отримувати. Всі ці речі в бюджеті 2021 року є», – запевнила Лазебна.

comments powered by HyperComments