Служба безпеки запевняє: вона протидіє та нейтралізує загрози нацбезпеці на кордонах України

Четвер, 21 січня 2021, 14:02
СБУшники запевняють – завдяки їх роботи протягом минулого року до держбюджету України донараховано понад 2,5 мільярди гривень митних платежів
Служба безпеки запевняє: вона протидіє та нейтралізує загрози нацбезпеці на кордонах України

У прес-службі Служби безпеки України запевняють – працівники спецслужби протягом минулого року виявили порушення митних правил на суму 510 мільйонів гривень, а до бюджету завдяки роботі СБУ було додатково нараховано понад 2,5 мільярди гривень митних платежів.

У минулому році за матеріалами СБУ також повідомлено про підозри: 53 митникам, 31 прикордоннику, 10 працівникам, які здійснюють контроль на кордоні. Засуджено 12 працівників прикордонної служби та 4 працівників митниці. За ст. 201 «Контрабанда» Кримінального кодексу України вироки отримали 36 осіб.

СБ України продовжує вживати заходи з нейтралізації загроз державній безпеці, пов’язаних з протиправними транскордонними операціями та контрабандною діяльністю. СБУ також здійснює контррозвідувальне забезпечення митних органів та підрозділів Держприкордонслужби.

Зокрема, у межах відпрацювання зведеними мобільними групами співробітників СБУ на державному та митному кордонах України продовжуються заходи із виявлення та локалізації сталих корупційних схем і механізмів незаконного ввезення в Україну контрабанди, вантажів. Це загрожує економічному потенціалу країни та завдає критичних втрат державному бюджету.

СБУ організовано також заходи із виявлення та попередження спроб іноземних спецслужб, організованих злочинних угруповань та окремих осіб використати українських митників і прикордонників для здійснення діяльності на шкоду державній безпеці України.

Наразі відпрацювання проводиться у Волинській, Закарпатській, Львівській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернівецькій, Чернігівській, Донецькій та Луганській областях.

Нагадуємо, що право здійснення відповідних заходів співробітниками Служби безпеки України у пунктах пропуску через державний кордон України та митницях визначено статтею 25 Закону України «Про Службу безпеки України», статтею 7 Закону України «Про контррозвідувальну діяльність» та статтею 12 Закону України «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю».

comments powered by HyperComments