Наразі Верховна Рада не може призначити дострокові вибори мера Харкова

Понеділок, 25 січня 2021, 09:08
Проблема у тому, що Харківська міська рада не надіслала до Верховної Ради два із трьох необхідних за Законом документи
Наразі Верховна Рада не може призначити дострокові вибори мера Харкова

Наразі Харківська міська рада і її секретар Ігор Терехов, який тимчасово виконує обов’язки міського голови Харкова, не надіслали до Верховної Ради два із трьох необхідних документів, отож парламент не може розпочати розгляд питання про призначення позачергових виборів міського голови Харкова. Про це повідомило «Суспільне» посилаючись на інформацію від заступника голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Романа Лозинського.

Як стало відомо, профільний комітет 5 січня доручив розглянути клопотання Ігоря Терехова про призначення позачергових виборів Харківського міського голови. Але, для розгляду питання не вистачає двох документів – копії свідоцтва про смерть міського голови, завіреного печаткою міськради, а також рішення ради про взяття до відома факту смерті міського голови.

«До Верховної Ради України надійшло лише клопотання секретаря Харківської міської ради Терехова І.О. Свідоцтво про смерть Харківського міського голови Кернеса Г.А. та зазначене вище рішення міської ради (а також інформація про прийняття міською радою такого рішення) у надісланих матеріалах відсутні.

З огляду на викладене, питання про призначення позачергових виборів Харківського міського голови може бути розглянуто після отримання відповідних документів», – йдеться у пояснювальній записці, яку надали «Суспільному».

Наразі на сесіях Харківської міськради не приймали рішення, яким береться до відома факт смерті Кернеса. Єдине рішення, прийняте міськрадою після смерті мера, стосувалося увічнення його пам'яті. На сайті мерії міським головою значиться покійний Геннадій Кернес, зі смерті якого цього тижня минає 40 днів.

Станом на 20 січня профільний комітет Верховної Ради не вносив до порядку денного питання про призначення позачергових виборів у Харкові. Якщо питання не розглянуть до кінця січня, вибори призначать на жовтень 2021 року.

Зазначимо, що про смерть міського голови Харкова Геннадія Кернеса, який був переобраний на виборах 25 жовтня 2020 року, стало відомо 17 грудня 2020 року. На той час, як і під час усіх виборчих прегонів, Геннадій Кернес перебував у Німеччині, де лікувався від коронавірусної хвороби, а потім від її ускладнень.

Ігоря Терехова обрали секретарем Харківської міськради 9 грудня 2020 року, тепер він обіймає посаду виконувача обов’язків міського голови. За життя Кернеса, Ігор Терехов був його заступником.

comments powered by HyperComments