У ДНР планують прийняти «закон» про в’їзд

Четвер, 4 березня 2021, 10:32
Документ, який планують прийняти окупанти, передбачатиме запровадження спеціальних перепусток, під час перетину лінії розмежування людей будуть фотографувати і брати у них відбитки пальців
У ДНР планують прийняти «закон» про в’їзд

Окупаційна влада т.зв. «Донецької народної республіки» планує прийняти свій «закон» про перетин лінії розмежування з територією непідконтрольною владі України – перетин здійснюватиметься за наявності перепустки, людей будуть фотографувати та перевіряти відбитки пальців. Про це повідомляє «Українська правда» посилаючись на українську делегацію в Трьохсторонній контактній групі.

Згаданий «документ» називатиметься «закон ДНР» «Про деякі питання перетину тимчасової лінії фактичного розмежування силових структур і правоохоронних органів ДНР і держави Україна». Українська делегація зазначає, що у окупанти завершили процес міжвідомчого погодження цього «закону» 3 березня.

Він передбачатиме запровадження дозвільної процедури на виїзд осіб з тимчасово окупованих територій (ТОТ) у Донецьку область (ДО), а також визначає категорії осіб, яким заборонений̆ в’їзд/виїзд з/до «ДНР».

Зокрема, перетин лінії розмежування при виїзді фізичних осіб і транспортних засобів з ТОТ у ДО здійснюватиметься за наявності перепустки, оформленої «органами внутрішніх справ ДНР». Вона видаватиметься особам, які досягли 18-річного віку, безоплатно строком на 6 місяців.

Відзначається, що обов’язковими умовами для видачі такої перепустки є проходження особами дактилоскопічної реєстрації, фотографування та перевірка особистих засобів зв’язку заявників.

Крім цього, при виїзді за межі ТОТ у ДО на транспортному засобі перепустка також має оформлюватися і на цей транспортний засіб.

Розгляд заяв на отримання перепусток «органами внутрішніх справ ДНР» триває протягом 15 діб від дати клопотання (у екстрених випадках – протягом доби).

При в'їзді через лінію розмежування людини, якій раніше не оформлявся пропуск для виїзду або термін його дії закінчився, на тимчасовому пункті контролю «посадовцями органів внутрішніх справ» проводиться перевірка мобільного телефону, дактилоскопічна реєстрація і фотографування фізичної особи.

У ТКГ не виключають, що аналогічний «законодавчий акт» розпробляють і у т.зв. «ЛНР». За словами українського представництва у ТКГ, Росія руками своїх маріонеток продовжує створювати штучні перепони для того, щоб ізолювати мешканців ТОТ від території України, яка контролюється урядом.

comments powered by HyperComments