Мінюст України через Окружний адмінсуд Києва намагається заборонити «Партію Шарія»

Четвер, 11 березня 2021, 12:04
Міністерство юстиції просить ОАСК витребувати у СБУ висновки експертів щодо протиправної діяльності «Партії Шарія» і заборонити її
Мінюст України через Окружний адмінсуд Києва намагається заборонити «Партію Шарія»

Міністерство юстиції України подало позов у Окружний адміністративний суд Києва щодо заборони діяльності політичної партії «Партія Шарія», про це повідомила прес-служба ОАСК.

Міністерство просить суд витребувати у Служби безпеки України висновки експертів, які зазначені у листі до міністерства від 4 березня 2021 року щодо протиправної діяльності «Партії Шарія» та заборонити її діяльність.

Суд вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження із викликом сторін. Судове засідання у справі призначено на 6 квітня 2021 року.

Зазначимо, що Анатолій Шарій – журналіст, який утік з України у 2012 році і отримав тоді політичний притулок у Литві. Риторику Шарія часто називають проросійською та прокремлівською, за що він ображається та навіть подає до суду.

Влітку 2019 року Анатолій Шарій, перебуваючи за кордоном, оголосив про створення політичної партії та назвав її «Партія Шарія». Нова структура вирішила одразу позмагатися за місця у Верховній Раді. Центральна виборча комісія спочатку зареєструвала Шарія кандидатом у депутати, однак потім скасувала реєстрацію, оскільки він не проживає в Україні з 2012 року.

Наразі прихильники блогера-втікача готуються до місцевих виборів, які відбудуться восени. Рейтинги партії, особливо на півдні та сході країни, відчутно зростають.

Водночас до фінансування «Партії Шарія» багато запитань. Сам блогер та його дружина під час торішньої парламентської кампанії декларацій щодо своїх статків не подали. Про способи заробітку політиків невідомо.

comments powered by HyperComments