У кожному районі області повинна бути налагоджена робота місцевих загонів тероборони - Ю.Світлична

Понеділок, 5 вересня 2016, 09:50
Таке завдання поставила головам райдержадміністрацій керівник області Юлія Світлична в ході наради в ХОДА 4 серпня.
У кожному районі області повинна бути налагоджена робота місцевих загонів тероборони - Ю.Світлична

Одним із ключових питань, які підняли на нараді, стала організація територіальної оборони в районах області. Зокрема, координація дій органів державної влади, військового управління та представників тероборони, а також залучення до цієї роботи активного ядра - жителів районів, які на даний момент самостійно організовують або беруть участь у навчаннях. Учасники заходу не лише обговорили ситуацію в цій сфері, що склалася в області, а й отримали практичні рекомендації щодо організації роботи - з досвіду обласного Штабу тероборони.

«У частині територіальної оборони в області організована злагоджена робота, прийнята обласна програма на 2016-2017 роки, проводяться відповідні заходи. Проте, є деякі моменти, які потрібно виправляти. Це, в першу чергу, стосується організаційної роботи в районах, - зазначила т.в.о. голови ХОДА Юлія Світлична. - Потрібно домогтися того, щоб зробити цю систему єдиною та робочою по всій області. Ми домоглися того, що ситуація в регіоні контрольована, але навіть у цей час, коли спокійно на вулиці, не можна упускати такі моменти».

Заступник військового комісара Харківського обласного військового комісаріату Микола Мосенцев нагадав головам РДА про те, що, згідно із Законом «Про оборону України», саме вони є начальниками тероборони у своїх районах та ініціатива з організації навчань і забезпечення загонів тероборони всім необхідним повинна виходити від них. Він відзначив якісну роботу, яка була проведена в даному напрямку в Дергачівському та Зміївському районах області, а також Московському та Індустріальному районах міста Харкова.

«Для підвищення рівня організації роботи головам РДА необхідно спільно з районними військовими комісарами ознайомитися з планами територіальної оборони районів, надати допомогу військовим комісарам в організації та проведенні занять із особовим складом загонів, посилити роботу, уточнити спільні рішення щодо формування загонів територіальної оборони, їх розміщення , виділення приміщень, місць для розміщення бойової техніки та забезпечення. Що стосується військової техніки та озброєння, боєприпаси та зброя на складах у Харківській області є в необхідній кількості», - повідомив Микола Мосенцев.

Одним із ключових завдань щодо організації тероборони є залучення до цієї роботи активістів, які на даний момент займаються відповідною діяльністю самостійно. На цьому наголосив член координаційної групи Штабу територіальної оборони Харківської області Олександр Безуглий.

«Можете скористатися нашим досвідом будівництва загонів тероборони в Харкові, - запропонував він керівникам районів. - Ми взяли активних хлопців, на базі кожного військкомату зібрали організаційне ядро ​​з 5 - 20 осіб. Ці люди, як правило, екіпіровані та високо мотивовані. Такі є в кожному районі області. Вони десь тренуються, кудись їздять, з кимось спілкуються. Наше завдання - легалізувати цих людей і залучити до роботи з тероборони».

Олександр Безуглий зазначив: обласні навчання з тероборони зараз проходять із частотою раз на місяць або на території міста Харкова, або на військовому полігоні в селі Башкирівка Чугуївського району. Важливим моментом є організація можливості для всіх представників тероборони районів брати участь у таких навчаннях.

«Ми не дарма приймали програму територіальної оборони Харківської області. У цій програмі закладено фінансування, на даний момент уже налагоджена нормальна робота в області. З боку районних державних адміністрацій повинна бути забезпечена повна підтримка цієї роботи», - підкреслила Юлія Світлична.

Вона поставила завдання всім керівникам районів - включитися в роботу, приділивши особливу увагу підготовці та формуванню кадрів.

«Потрібно чітко розуміти: загрози нікуди не поділися. Потрібно бути напоготові. Мої конкретні пропозиції. Перше: організувати роботу з районними військовими комісаріатами, щоб у вас була загальна координація дій. Друге: розробити районні плани територіальної безпеки. Третє: організувати районні заходи з військової підготовки або навчання: виділити базу для підготовки та проводити навчання регулярно. Четверте: проводити організаційні та мотиваційні заходи, щоб перевірити та привести до відповідності з дійсністю наявні у військкоматах списки учасників загонів тероборони. У цих списках повинні бути реальні люди, що готові до реальної роботи», - підкреслила Юлія Світлична.

Вона також доручила всім головам РДА разом із заступником голови - керівником апарату ХОДА Вячеславом Аббакумовим розробити план заходів щодо організації військової підготовки в районах області.

comments powered by HyperComments