Закордонний паспорт без посередників і зловживань вимагали активісти в Дніпропетровську

П'ятниця, 28 березня 2014, 14:15
Сьогодні громадські активісти пікетували Дніпропетровську обласну прокуратуру.
Закордонний паспорт без посередників і зловживань вимагали активісти в Дніпропетровську

Видача державного документу в Україні є великим прибутковим бізнесом

Вони вимагали від неї відкрити кримінальне провадження проти керівників установ Державної міграційної служби (ДМС) в місті за їх неправомірні дії, а саме – відмову оформлювати громадянам закордонні паспорти за 170 гривень.

За їхніми даними, зараз через свавілля паспортистів за документ доводиться платити удвічі або й утричі дорожче. За словами активістів, це відбувається попри те, що є рішення суду, яке зобов'язує паспортні столи оформлювати закордонні паспорти громадянам, не беручи з них жодних додаткових платежів, окрім державного мита в розмірі 170 гривень.

Як розповіли учасники акції, у підрозділах ДМС (колишніх паспортних столах) ситуація однакова: людям видають квитанції, на яких написані рахунки та реквізити різних організацій і суми платежів, які громадяни України насправді не повинні оплачувати. Сума оплати всіх цих квитанцій становить 500 – 600 гривень.

У прокуратурі області учасникам акції показали листа, вже переданого до Генеральної прокуратури та Державної міграційної служби, з проханням розв'язати проблему.

2013 року житель Запоріжжя Руслан Жиров захистив у суді право на оформлення закордонного паспорта без додаткових платежів – за 170 гривень. У Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді він довів, що решта зборів при оформленні закордонного паспорта необов’язкові.

Щороку більш як 1 мільйон 300 тисяч громадян України потребують оформлення закордонного паспорта.

Фото: Наші  Гроші

comments powered by HyperComments