«Опозиційний блок»: Люстрація - це недемократична практика

Четвер, 18 вересня 2014, 16:48
У вівторок Верховна Рада з п'ятої спроби ухвалила закон про так званої люстрації.
«Опозиційний блок»: Люстрація - це недемократична практика

 Як відзначають в «Опозиційному блоці», багатьох людей дійсно необхідно усунути від влади за конкретні факти корупції, хабарництва та зловживань.

«Ми розуміємо, що проведення люстрації вимагала громадськість в ході акцій протесту взимку 2013-2014 років. Однак ми категорично не прийнятний печерного підходу щодо людей, які формально займали посади у владі в той чи інший період, при тому чи іншому президенті. Це не демократична практика, це практика тоталітарних режимів. До подібних "люстраціям" вдавалися Сталін і Піночет, Сомоса і Пол-Пот. У певному сенсі - це соціальний геноцид по запису в трудовій книжці, що абсолютно неприйнятно в демократичному суспільстві », - підкреслили в партії.

У заяві «Опозиційного блоку» говориться, що після Помаранчевої революції 2004 року за наказом тодішнього президента Віктора Ющенка з органів державної влади примусово звільнено 25 тисяч працівників, які нібито «зганьбили» себе працею на користь Української держави. Внаслідок цього машина державного управління просто зупинилася, а країна занурилася в глибокий управлінська криза, що мав незворотний характер.

Також в «Опозиційному блоці» задаються питанням: хто і як буде проводити люстрацію, за якими критеріями і принципами? Чому під люстрацію не потрапляють сьогоднішні високі чини і управлінці, які працювали в кабінеті міністрів при Януковичі? Та ж Юлія Тимошенко, яка прагнула створити з Віктором Януковичем «широку коаліцію»? Чому такий багатогранний і делікатний процес вже з самого початку відрізняється вибірковістю? Необхідність поновлення актуальна як для країни, так і для всієї управлінської системи, але неприпустимо починати оновлення з репресій і утисків, вважають в «Опозиційному блоці».

Суспільство, побудоване на фундаменті дискримінації та залякування, не зможе жити і розвиватися і не має перспектив. «У той час як в цивільному суспільстві точаться дискусії на тему примирення і лояльності, об'єднання країни - політики починають дії, що ведуть до ворожнечі, переслідуванню і тиску», - наголошується в заяві партії.

comments powered by HyperComments