Сквери, станції метро, райони та вулиці. Нові назви на мапі міста

Четвер, 28 квітня 2016, 17:18
Відбулися публічні громадські обговорення щодо перейменування топонімів, які підпадають під дію закону про декомунізацію.
Сквери, станції метро, райони та вулиці. Нові назви на мапі міста

21 травня закінчиться тримісячний термін реалізації норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки». Топоніми, що підпадають під дію, але поки не змінені, отримають нову назву за розпорядженням губернатора.

Заступник директора Департаменту масових комунікацій – начальник управління внутрішньої політики ХОДА Ігор Ісаєнко під час круглого столу з представниками громадськості повідомив, що всього в Харкові та області з 20 тисяч топонімів підпадають під дію закону про декомунізацію близько 4000.

«Зараз ця робота — вже на завершальній стадії. Залишається місто Харків. Український інститут національної пам'яті підтвердив 50 топонімів, які не були перейменовані. Тому зараз наше завдання — обговорити нові назви, які напрацьовані та запропоновані громадськими активістами, представниками Харківської топонімічної групи, депутатами. Надалі ми проведемо певну роботу з топонімістами та надамо пропозиції робочій групі при голові ХОДА», — зауважив Ігор Ісаєнко.

Активіст Роман Черемський прокоментував пропозиції громадськості щодо заміни радянських назв вулиць.

«Звичайно, мені б хотілося розширити список вулиць, які потрібно перейменувати, але рано чи пізно це все одно станеться. Ми пропонуємо називати вулиці іменами героїв АТО, Небесної Сотні, козаків та героїв армії УНР», — виразив своє бачення активіст.

Також громадськість радила не забувати про вчених та дослідників — харків’ян, імена яких ще не були увіковічені в назвах вулиць. Наприклад, Йосип Тимченко — механік-винахідник, якій фактично став першовідкривачем кіно. Говорили й про те, що в Харкові повинна нарешті з’явитися вулиця Героїв-чорнобильців. Згадали харківських літераторів, космонавтів, діячів мистецтв і борців за незалежність України.

Крім того, Ігор Ісаєнко озвучив робочі назви парків та скверів. Так, Жовтневий парк пропонують перейменувати на Удянський, сквер «Палац піонерів» — на Юнацький сквер. Громадськість також запропонувала свої варіанти назв станцій метро. Наприклад, станцію «Метробудівників ім. Г.І. Ващенка» пропонують знову зробити просто станцією «Метробудівників», а станцію «Площа Повстання» — «Захисників України» або «Національної гвардії» (поряд з виходом станції знаходиться Національна академія Національної гвардії України). Станцію метро «Пролетарська» пропонують перейменувати на «Чугуївську», «Зелений гай», «Роганську» чи «Східну».

Довідка ХОДА. Як повідомили в управлінні внутрішньої політики Департаменту масових комунікацій ХОДА, в Харківській області, згідно з реєстром Українського інституту національної пам'яті рекомендовано перейменувати 102 населених пункти. На сьогодні рішенням Верховної Ради України перейменовано 64, документи по інших пунктах підготовлені й чекають на затвердження парламенту.

Також згідно з рішенням Міністерства культури України в регіоні в рамках реалізації засад закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» зняті з реєстрів пам’яток культури 183 пам’ятники та пам’ятні знаки. Це, в основному, — пам’ятники Леніну, демонтаж яких в області вже завершено.

comments powered by HyperComments