Порошенко та Дуда обговорили в Харкові введення миротворців на окуповані території Донбасу

Юлія Гуш  |  Середа, 13 грудня 2017, 15:41
Сьогодні, 13 грудня, в Харкові відбулася зустріч між Президентом України Петром Порошенком та Президентом республіки Польща Анджеєм Дудою.
Порошенко та Дуда обговорили в Харкові введення миротворців на окуповані території Донбасу

Головною метою зустрічі стало обговорення стратегічних питань довохсторонього політичного співробітництва.

Окрему увагу Порошенко та Дуда приділили питанню взаємодії у сфері безпеки і оборони, в тому числі в контексті протидії агресії з боку Російської федерації.

За словами Порошенка, це були конструктивні перемови. Він відзначив тверду підтримку Польщі стосовно захисту українського суверенітету, а також євроінтеграції та впровадженні реформ.

Президент України зазначив, що налагодження сиратегічних стосунків з Польщею є значним пріоритетом зовнішньої політики України. Також він висловився стосовно введення миротворців на окуповані території. За словами Президента, представники миротворчої місії мають працювати на всій окупованій території Донецької та Луганської областей, а не лишень вздовж лінії зіткнення.

За його словами, це потрібно зробити найближчим часом: "Я абсолютно переконаний, що твердий голос Польщі в Раді ООН відіграє важливу роль в дискусії щодо забезпечення повернення миру на сході України та в Криму і забезпечення деокупації окупованої Російською Федерацією території".

Анджей Дуда висловив свою підтримку стосовно введення миротворчої місії на окуповані території Донбасу. За його словами, вона має сприяти налагодженню миру, а не обмежується захистом представників ОБСЄ.

"Щоб цей конфлікт міг закінчитися, щоб Мінські домовленості були дотримані, ми з паном президентом домовилися, що якщо така пропозиція розглядатиметься в Раді безпеки ООН, то Польща буде однією з тих держав, які цю ініціативу будуть підтримувати. Ми прихильники саме такого рішення. І тут Україна може розраховувати на нашу рішучу підтримку. Нам важливо, щоб війна у нашого сусіда - України - закінчилася", - зазначив він.

Також сьогодні у рамках зустрічі у Харкові Петро Порошенко та Анджей Дуда поклали квіти до Меморіалу жертвам тоталітарного режиму. Про те, що для Харківзини дуже важливо бути майданчиком для міжнародного співробітництва, раніше сказала губернатор Харківщини Юлія Світлична. 

comments powered by HyperComments