Мінгареллі та Світлична представили план розвитку харківського підприємництва

Вівторок, 9 квітня 2019, 13:32
Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі, керівник ХОДА Юлія Світлична та голова Українського представництва Європейського інвестиційного банку Жан-Ерік де Загон взяли участь у відкритті форуму Kharkiv SME day.
Мінгареллі та Світлична представили план розвитку харківського підприємництва

Вітаючи учасників заходу, якими здебільшого стали представники малого та середнього бізнесу регіону, Юлія Світлична відзначила: «Сподіваюся, що проекти, які сьогодні будуть запропоновані представництвом Європейського Союзу та нашими іноземними партнерами, нададуть вам нові можливості – для розвитку, підвищення конкурентоспроможності, реалізації бізнес-планів та підвищення прибутків. Розраховую, що це надасть поштовх для підвищення експортної спроможності нашого регіону».

Голова ХОДА наголосила, що нині на Харківщині багато робиться для розвитку малого та середнього бізнесу, а також налагодження конструктивної співпраці представників бізнесу та органів влади. Вона відзначила, що дуже важливим сьогодні є використання нових можливостей та пошук нових партнерів й інвесторів, і в цьому сенсі значну допомогу бізнесу можуть надати європейські інституції.

«Тому разом з послом ЄС ми вирішили сьогодні презентувати всі програми, які Європейський Союз запроваджує в Україні, та привести їх на Харківщину. Я думаю, що саме такі ідеї та форуми, які сьогодні організовуються, надають нам можливість вимірювати дистанцію між Харківською областю та ЄС не кілометрами, а цінностями та бізнес-вигодою для обох сторін», - сказала Юлія Світлична.

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні відзначив позитивні тенденції, які є у співпраці між Україною та Європейським Союзом. Він навів дані про зростання українського експорту на європейські ринки з 25% 5 років тому до 42% - торік.

«Ми дуже налаштовані на те, щоб співпрацювати з національними та регіональними представниками влади, з вашим губернатором для того, щоб інтенсифікувати наше економічне співробітництво, формувати належні умови для економічного зростання та створювати нові робочі місця, - сказав Хюг Мінгареллі. - У Європейському Союзі ми надзвичайно налаштовані на те, щоб розвивати стосунки з Харківською областю. Ми хочемо робити все можливе, щоб інтенсифікувати наші стосунки».

Так, Посол ЄС в Україні відзначив науковий, освітній та інноваційний потенціал Харківської області, а також потужності таких секторів, як агропромисловість, машинобудування, енергетика та хімічна промисловість.

«Ми готові співпрацювати з губернатором у втіленні реформи децентралізації. Децентралізація за останні три роки була ефективна у вашій країні та в Харківській області, зокрема. Ми вже побачили перші плоди та разом з губернатором будемо подвоювати наші зусилля для того, щоб відповідальність та фінансові ресурси перейшли від столиці до Харківської області», - сказав Хюг Мінгареллі.

Він також запевнив, що Харківщина отримуватиме підтримку ЄС у розвитку сфери охорони здоров’я. «Це сектор, якому голова обласної адміністрації приділяє велику увагу. Кожен раз, коли я приїжджаю до Харкова, губернатор мені говорить про необхідність покращити умови у сфері охорони здоров’я. Тому разом з інвестиційним банком ми вирішили надати фінансову допомогу, щоб ті послуги, які надаються населенню, поліпшилися вже в наступні декілька місяців на декількох напрямках», - повідомив Голова Представництва Європейського Союзу в Україні.

Голова Українського представництва Європейського інвестиційного банку також запевнив, що Харківщина є одним з пріоритетних регіонів для ЄІБ.

«Якщо ви хочете розвивати малий та середній бізнес, потрібно розвивати правильний клімат, і це те, що ми бачимо у вас. Для цього потрібна гарна інфраструктура, і це те, що ваша влада та губернатор добре розуміють», - відзначив Жан-Ерік де Загон.

Він повідомив, що ЄІБ виділив уже 1,5 млрд євро на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні, й запевнив, що програми підтримки триватимуть.

Нагадаємо, форум Kharkiv SME day відбувається в готелі Kharkiv Palace. Під час заходу будуть представлені європейські програми та механізми підтримки підприємництва. Комерційні банки України, а також представники Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку представлять фінансові інструменти для малого й середнього бізнесу в Україні. Також запланована дискусія з представниками ОСББ щодо впровадження енергоефективних проектів, програм фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує.

 

 

comments powered by HyperComments