Угода між Харківською та Могилівською областями. Акцент будемо робити на сильних сторонах регіонів - Світлична

П'ятниця, 4 жовтня 2019, 16:17
Губернатор Харківської області розповіла, як активізація співпраці позначиться на розвитку обох регіонів.
Угода між Харківською та Могилівською областями. Акцент будемо робити на сильних сторонах регіонів - Світлична

Голова ХОДА Юлія Світлична та очільник Могилівського обласного виконавчого комітету Леонід Заєць підписали угоду в ході Другого форуму регіонів України та Білорусі, який проходить 4 жовтня в Житомирі за участі президентів обох держав.

Рамкова угода між Харківською обласною державною адміністрацією та Могилівським обласним виконавчим комітетом (Республіка Білорусь) передбачає співробітництво у галузях промисловості, сільського господарстві, транспорту і торгівлі.

«Харківщина має результативний досвід співробітництва з міжнародними партнерами з країн Європейського союзу та США. У рамках форуму ми підписали угоду про співробітництво з Могилівською областю, з якою маємо схожі економіки. Акцент у співробітництві будемо робити на сильних сторонах наших регіонів: машинобудуванні та агропромисловому комплексі. Впевнена, що угода буде продуктивною, і перші результати отримаємо вже зовсім скоро, - сказала Юлія Світлична. -  Загалом зовнішньоторговельний оборот між Харківщиною та Білоруссю у порівнянні з минулим роком зріс. Сьогодні харківська делегація, до якої увійшли представники промислових підприємств, науковці, фахівці з розвитку міжнародних відносин регіону та сільського господарства, вже провела низку зустрічей. І я впевнена, що наше співробітництво буде укріплюватися і надалі».

«Ми бачимо Україну як одного з пріоритетних зовнішньоекономічних партнерів. До цього ми мали угоди про співробітництво з низкою регіонів, але бачимо великий потенціал для розвитку зв’язків, у тому числі на рівні підприємств та організацій. Найбільш перспективні напрямки співпраці для нас – це сільське господарство та машинобудування», - зазначив Леонід Заєць.

Угода між Харківською та Могилівською областями також передбачає співробітництво у галузях  науки, техніки, освіти та охорони здоров’я, культури і мистецтва, розвитку туризму і спорту, екології та раціонального використання природних ресурсів, а також у питаннях розвитку місцевого самоврядування.

«Домовились про активізацію співпраці. Уклали Угоду із Могильовською областю. Схожі структури регіональних економік - промисловість та АПК. На цьому і акцент», - написала очільник Харківської ОДА на своїй сторінці в соцмережі Facebook за підсумками Форуму регіонів України та Білорусі.

 

comments powered by HyperComments