Нардеп Світлична нагадала про День матері та опубліковала зворушливе фото

Неділя, 10 травня 2020, 12:45
Харківщина, разом з усією Україною, сьогодні в 20-й раз відзначає День матері.
Нардеп Світлична нагадала про День матері та опубліковала зворушливе фото

В Україні це свято офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня.

Проте цього року вперше у багатьох є можливість привітати рідних виключно віртуально: через соцмережі або зателефонувавши батькам особисто. 

«У кожного з нас є людина, для якого ваше: "Привіт, у мене все добре" — це найбільша радість і головне в житті. Не забудьте привітати маму!», — написала харківський політик Юлія Світлична у себе на сторінці в Фейсбуці. Народний депутат вперше опублікувавши приватне фото за мамцею: ані на її сайті, ані у Вікіпедіі інформація щодо її мами, Валентини Миколаївни Світличної, відсутня.  

Свято Дня Матері вперше було офіційно встановлене Конгресом США 8 травня 1914 р. Після Першої світової війни його почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німецькій державі та Чехословацькій республіці.

З XVII по XIX століття у Великій Британії відзначалася так звана Материнська неділя (англ. Mothering Sunday) — четверта неділя Великого посту присвячена вшануванню матерів у всій країні.

Вперше ідея виділити окремий день для відзначення єдності матерів у боротьбі за мир з'явилася у пацифістському середовищі. У США ідея вперше була оприлюднена відомою американською пацифісткою Джулією Ворд Гоув у 1872 році. «День матері», за версією Джулії Ворд, — день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі. Концепція Ворд не знайшла широкої підтримки.

Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була Олена Кисілевська, редактор тижневика «Жіноча доля». Також, 1929 року «Союз українок» зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» та інші організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко.

За часів незалежної України свято встановлено «…на підтримку ініціативи Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, міжнародної організації „Жіноча громада“, Спілки жінок України, громадської організації „Союз українок“…» згідно з Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99. Відзначають його щороку у другу неділю травня.

comments powered by HyperComments