Прокуратура вимагає екстрадувати з Грузії організатора "тітушек", які напали на знімальну групу «СТБ»

Четвер, 23 лютого 2017, 19:04
Грузинська сторона запросила додаткові матеріали, необхідні для екстрадиції
Прокуратура вимагає екстрадувати з Грузії організатора "тітушек", які напали на знімальну групу «СТБ»

 Про це під час брифінгу щодо стану розслідування справ, пов'язаних з Революцією Гідності та "Русской весной" на Харківщині, розповів журналістам начальник управління прокуратури області Олександр Шевченко.

"У грудні 2016 року грузинська сторона запросила додаткові матеріали, необхідні для вирішення питання щодо екстрадиції підозрюваного. У свою чергу прокуратура у найкоротші строки направила  ці документи до компетентних органів Грузії. Наразі чекаємо на відповідь", - пояснив О. Шевченко.

Затримали чоловіка у жовтні 2016 року. Він знаходиться під вартою.

Нагадаємо, в рамках кримінального провадження за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та хуліганства, що супроводжувалось нанесенням тілесних ушкоджень 19 лютого 2014 року під час пікету поблизу Академії внутрішніх військ МВС України (ч.3 ст.27, ч.1 ст.171, ч.3 ст.27, ч.4 ст.296 КК України) встановлено організатора "тітушек", які розганяли мітинг та спричинили тілесні ушкодження, у тому числі, знімальній групі телеканалу «СТБ». Його оголосили у міжнародний розшук.

Крім того, прокуратура оголосила про підозру та передала до суду справу щодо директора одного із авто-транспортних підприємств міста, який надав автотранспорт для перевезення «тітушок». Однак суд його виправдав. Прокуратура звернулася у апеляційну інстанцію.

Крім того,  за фактами організації 1 березня 2014 року масових заворушень, які супроводжувались насильством, погромами та захопленням будівлі Харківської ОДА зареєстровано 8 кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 294, ч.1 ст. 263 КК України (масові заворушення та незаконне поводження зі зброєю).

Обвинувальні акти стосовно 7 осіб направлені до суду, 3 особи оголошені у розшук. За результатами судового розгляду ухвалено 4 обвинувальних вироки стосовно 4 зловмисників, з яких уже 2 засуджено до 5 років позбавлення волі. Наразі вироки є чинними.

 

comments powered by HyperComments