Підприємцям обіцяють менше кримінальних справ

Четвер, 21 липня 2016, 09:56
Державна фіскальна служба видала наказ, який передбачає значне зменшення безпідставних кримінальних проваджень щодо бізнесу.
Підприємцям обіцяють менше кримінальних справ

«ДФС ініціювала кримінальні справи на підставі результатів податкових перевірок, які були предметом оскарження в суді. В більшості випадків реальні докази кримінального злочину бути відсутні. Так, за інформацією бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети, у 2015 році було розпочато 1748 кримінальних проваджень, тоді як всього лише 55 були передані до суду з обвинуваченням. Через те, що ДФС шукала кілька десятків порушників, реального тиску зазнали більше ніж півтори тисячі підприємств», — пише Урядовий портал з посиланням на Мінфін.

Бізнесмени підняли проблему під час зустрічі з керівництвом Міністерства фінансів, і Олександр Данилюк дав доручення голові ДФС врегулювати це питання.

Тепер до податкової міліції матеріали податкових перевірок передаватимуть після остаточного закінчення всіх адміністративних та судових процедур оскарження.

«Це означає, що ДФС не зможе упереджено та безпідставно тиснути на бізнес, якщо немає підтвердження складу злочину. Якщо підприємець не погоджується з рішенням ДФС стосовно своїх зобов’язань і подає оскарження до суду, то кримінальне провадження буде розпочато лише тоді, коли слідчий знайде реальні докази злочину», — вважають у Мінфіні та сподіваються, що таке рішення має значно зменшити кількість необґрунтованих кримінальних справ проти бізнесу та створити кращі умови для розвитку підприємництва.

«Системно та повністю ситуацію мають врегулювати комплексна реформа ДФС, над якою зараз працює Податковий комітет Верховної Ради, Міністерство фінансів та експерти. Наступним кроком буде ліквідація податкової міліції», — резюмується у повідомленні.

comments powered by HyperComments