Парламент скорегував правила дорожнього руху для українців

Середа, 5 квітня 2017, 04:32
Верховна Рада прийняла закон про єдиний правилі перетину перехресть, де організовано круговий рух, згідно з яким перевага надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.
Парламент скорегував правила дорожнього руху для українців

За ухвалення відповідного закону №4246 «Про внесення змін до статті 41 Закону України «Про дорожній рух» (щодо пріоритетності транспортних засобів, що рухаються по колу)» проголосували 234 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Народний депутат України Михайло Папієв повідомив, доповідаючи по законопроекту, що цей документ вводить європейську норму, яка діє у всіх країнах.

«Законопроектом дається перевага в русі на перехресті, де організовано круговий рух, транспортних засобів, які вже рухаються по колу. До нас зверталися з проханням скасувати радянський принцип, коли головна дорога визначалася тим маршрутом, яким перший секретар обкому партії їде до свого дому», – сказав він.

На думку Папієва, цей законопроект зменшить аварійність на дорогах і спростить правила дорожнього руху.

«Зараз, коли водій їде – знаків немає і потрібно вдивлятися, вгадувати, де головна. Давайте зробимо європейську правило, і кожна людина буде знати, як перетинати перехрестя з круговим рухом», – зазначив він.

Згідно з пояснювальною запискою, складна соціально-економічна ситуація в Україні призвела до відсутності дорожньої розмітки та дорожніх знаків на автомобільних дорогах, а в кожному місті діє своє правило перетину перехресть з круговим рухом, що викликає аварійність на таких ділянках. Тому сьогодні в суспільстві затребувані зміни, якими б запроваджувалися єдині правила перетину транспортними засобами перехресть, де організовано круговий рух.

Згідно з нинішніми нормами, перехрестя з круговим порухом не піддаються регулюванню і на них не передбачена установка світлофорів. Пріоритет руху в даному випадку визначається дорожньою розміткою та відповідними знаками. Включення поворотів під час подолання цього дорожнього відрізка не є обов'язковою умовою, а необхідність їх використання доцільна лише в тому випадку, якщо водій має намір здійснити перестроювання з одного ряду в інший.

comments powered by HyperComments