На кого в Україні вигідно зараз вчитися/ Інфографіка

П'ятниця, 15 вересня 2017, 14:08
Стали відомі найбільш та найменш популярні спеціальності у 2017 році
На кого в Україні вигідно зараз вчитися/ Інфографіка

Батьки та студенти сьогодні віддають  перевагу навчанню на медиків, юристів, менеджерів і, як це не дивно, на філологів, - повідомляє «Справжня Варта»

Про це свідчать дані Міністерства освіти України за пілсумками вступної кампанії до вишів.

Найбільш популярними серед вступників на бакалаврат (магістратуру медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) були спеціальності «Філологія», «Право» та «Менеджмент». На них було подано відповідно 85тис 526, 74тис 055 та 59тис 393 заяв.

Також серед лідерів «Медицина», «Комп’ютерні науки», «Туризм», «Середня освіта», «Психологія» і «Економіка» (від 46тис до 40тис заяв).

Замикає Топ-10 «Інженерія програмного забезпечення» – 33тис 001 заява.

«Ми бачимо, що традиційно такі спеціальності як «Право», «Менеджмент», «Туризм» та «Економіка» залишаються одними із найбільш популярних у абітурієнтів навіть при тому, що вони не затребувані на ринку праці. При цьому високі щаблі у рейтингу займають й потрібні економіці спеціальності, такі як  «Комп’ютерні науки» та «Інженерія програмного забезпечення», - розповів директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Найменш затребуваними цього року виявилися «Богослов’я» (185 заяв без урахування духовних ВНЗ) та «Гідроенергетика» (193).

«На жаль, серед найменш популярних спеціальностей залишаються й ті, які зараз потрібні на ринку праці, наприклад, спеціальність «Атомна енергетика», - пояснив Олег Шаров.

Як раніше писала «Справжня Варта», Міністерство освіти внесло зміни у ЗНО.

Серед них - введено різні рівні складності на ЗОН з іноземної мови. Встановлено, що ЗНО-2018 проходитиме з 22 травня до 14 липня з 11 предметів. Визначено обов'язкові предмети, з яких повинні складати іспити випускники шкіл

Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».

comments powered by HyperComments