Гроші Коломойського частково зашли до Харкова/ Інфографіка
У період з середини 2015 року з середину 2016 року Приватбанк виділив понад 1 млрд доларів США на кредити фірмам, які належать семи топ-менеджерам і двом підлеглим його власника Ігоря Коломойського, - повідомляє «Справжня Варта».
Про це пише журналіст Грехем Стек на сайті Проект з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP), передає "Insider".
Щоб отримати гроші, дев'ять одержувачів створили 28 компаній в Харкові. Майже всі були засновані в 2015 році, за винятком однієї з капіталом в розмірі всього 1000 українських гривень (38 доларів США), що також є ознакою фіктивності.
При цьому вони володіють також п'ятьма додатковими зареєстрованими в Харкові компаніями, які також отримали кредити в Приватбанку. В цілому, їх фірми отримали в цілому 458 мільйонів доларів США у вигляді кредитів від банку.
Шкіндель - колишній головний виконавчий директор Дніпропетровського аеропорту, який також контролює Коломойський, і близький друг олігарха. Іван Маковійчук є директором Skorzonera-Zakarpattya, туристичної компанії, що належить Коломойському і Боголюбову.
Компанії Шкіделя отримали в цей період 154,1 млн.дол, Маковійчука - 154,4 млн. Дол, Маланчак - 148,8 млн дол.
Крім них гроші отримали:
Сергій Казаров, колишній глава постачальника палива Цюрупинський Агропостач- 155,6 млн. дол.
В'ячеслав Плакасов, генеральний директор Optima 770, - 136,8 млн. дол. США
Володимир Головко, голова "Запорожнефтепровода", - 141,2 млн доларів США
Вадим Андреюк, власник трьох харківських фірм, - близько $ 115,3 млн.дол.
Віталій Немов, власник Olymp Oil, - 715 мільйонів гривень (близько $ 27 мільйонів)
Анатолій Деркач, власник компанії Аварис, а до того водій таксі, - близько 23 млн.дол.
Як раніше писала «Справжня Варта», найбільший банк, який обслуговує харків'ян, став власністю держави. Україна стала власником 100% акцій ПАТ "Приватбанк". Це передбачено рішенням Кабінету Міністрів України, прийнятим на засіданні 18 грудня.
Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».