У фермера-шахрая відібрали 181 га і посадили на п'ять років

Середа, 28 грудня 2016, 11:01
Фермер приніс до суду підроблений договір
У фермера-шахрая відібрали 181 га і посадили на п'ять років

Прокуратура оскаржила в апеляції вирок Барвінківського районного суду області, вимагаючи більш суворого покарання для 61-річного раніше судимого фермера, який підробив договір на користування землею.

Як розповіла начальник управління прокуратури області Тетяна Сотнікова, у 2010 році Близнюківський районний суд визнав фермера винним у тому, що він самовільно зайняв 181 га земель державного резерву на території Алісівської сільської ради та засіяв їх сільгоспкультурами.

Крім того, суд задовольнив позов прокурора щодо відшкодування понад 160 тис. грн. збитків, завданих державі.

В подальшому на виконання рішення суду державний виконавець наклав арешт на врожай соняшнику та кукурудзи з незаконно засіяних земель.

Однак, замість того, щоб відшкодувати завдані збитки, фермер приніс до суду підроблений договір, який надавав дозвіл на обробку цих ділянок. На підставі цього документу суд зняв арешт з врожаю. Зловмисник реалізував його. Вирученими коштами розпорядився на власний розсуд.

Суд першої інстанції визнав чоловіка винним у шахрайстві та використанні завідомо підробленого документа (ч. 3 ст. 190, ч. 4 ст. 358 КК України) і призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік.

Однак прокуратура області не погодилася з занадто м'яким покаранням та  необґрунтованим звільненням засудженого від відбування покарання і звернулася у апеляційний суд.

Колегія судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Харківської області погодилася з доводами апеляційної скарги прокурора та призначила зловмиснику 5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що раніше засуджено автомобільного шахрая. Їм було ошукано 17 власників автотранспорту

comments powered by HyperComments