Обережно! На тротуарах міста може збільшитися кількість п'яних водіїв

Понеділок, 22 вересня 2008, 09:43
22 вересня – Міжнародний день без автомобілів. Подається це свято під соусом турботи про навколишнє середовище. Але насправді це найкращий привід для автолюбителів кинути кермо та пити собі на втіху.
Обережно! На тротуарах міста може збільшитися кількість п'яних водіїв

Також у цей день

У 1692 р. останніх 8 «відьом» було повішено у США (Салем, Массачусетс).

1951 р. у Швеції заборонені поцілунки в громадських місцях. Певно, причиною введення даного табу став непомірний жах, з яким туристи реагували на поцілунки цілих шведських родин, що робили це одночасно.

2000 р. в Австрії опублікована доповідь ученого Лондонського університету Сари-Джейн Блейкмор, присвячена лоскоту. Це підтвердило думку про те, що в австрійських людей науки дуже багато вільного часу.

2000 р. через падіння вартості акцій статок засновника та глави компанії «Майкрософт» Білла Гейтса зменшилося на 22 млрд доларів, але 63 мільярда, що «залишилися» дозволяють йому вже сьомий рік підряд зберігати за собою титул самої багатої людини США та світу.

Щодо знаменитих світу цього

1835 р. народилася людина, дуже значима для історії нашого рідного міста – Олександр Потебня, українсько-російський філолог-славіст, автор вчення про внутрішню форму слова. Одним з перших у Росії Потебня вивчав проблеми поетичної мови у зв'язку з мисленням, ставив питання про мистецтво як особливий спосіб пізнання світу. Вивчав українську мову («малоруське наречіє») та український фольклор, коментував «Слово о полку Ігоревім». Створив наукову школу, відому як Харківська лінгвістична школа; до неї належали Д. М. Овсянико-Куліковський (1853–1920) та ціла низка інших учених. Ідеї Потебні дуже вплинули на багатьох російських лінгвістів другої половини XІХ та першої половини XX століття.

1900 р. на світ з'явився не менш вагомий «тлумач» – Сергій Іванович Ожегов, укладач тлумачного словника російської мови.

1936 р. – Едвард Станіславович Радзинський, драматург, телеведучий (програма «Загадки історії»), прозаїк. Але найбільше він прославився своєю манерою висловлюватися, що із задоволенням та легкістю пародіюють гумористи.

1957 р. – Нік Кейв, австралійський музикант, письменник, актор (який проживає в Англії).

Оле-Оле! 1976 р. народився Роналдо (справжнє ім'я Луїс Назаріо де Ліма Роналдо), бразильський футболіст.


 

comments powered by HyperComments