П'ємо за найпрогресивніших людей – рекламістів і піарників!
День рекламіста, або День працівника реклами – свято всіх рекламістів, маркетологів і піарників, наголошується з 1994 року. Зазвичай цього дня відбуваються святкові тусовки в нічних клубах, де бурхливо наголошується професійне свято.
Слово «реклама» відбулося від латинського «reclamare» — викрикувати. За свідченнями культурологів, в античності і середньовіччі духовна життєдіяльність суспільства виявлялася по перевазі в усній формі. Це підтверджується переважанням усних варіантів рекламних текстів. Їх постійна їх частина — вигуки торговців — згодом виділилася в особливий жанр.
Також цього дня...
У 1826 році в театрі Нью-Йорка вперше в США застосовано газове освітлення.
1914 – в Москві було відкрито Щукинське театральне училище.
1917 – Ленін, що несподівано з'явився на засіданні ЦК РСДРП(б), змінив хід голосування і наполіг на ухваленні резолюції про озброєне повстання.
1943 – жінки табору Освенцим зробили спробу повстання, убивши самого садистського офіцера табору Й. Шиллингера (того ж дня всі повсталі були розстріляні)
1947 – вперше лауреатами Нобелівської премії стало подружжя. Вихідцям з Австрії американським біохімікам Герті і Карлу Кори «за відкриття каталітичного перетворення глікогену» була присуджена премія по фізіології і медицині.
1947 – в атмосфері істерії полювання на відьом в Голлівуді президент гільдії акторів Рональд Рейган заявив Комісії з розслідування антиамериканської діяльності, що страх перед комунізмом не повинен ставити під загрозу демократичні принципи.
1952 – в Нью-Йорку пройшла прем'єра нового фільму Чарлі Чапліна «Вогні рампи».
1983 – в Буенос-Айресі собака впав з 13 поверху будинку на голову 75-річної жінки і убив її. У натовп, що зібрався на місці інциденту, врізався автобус, жертвою якого стала інша жінка. Чоловік, що став свідком обох нещасних випадків, помер на місці від серцевого нападу.
1998 – українські хакери через комп'ютери пограбували Вінницьке відділення Нацбанку на 80,4 млн гривень (більше 20 млн доларів)
2000 – Президент США Білл Клінтон підписав указ про виділення 58 млрд дол. на встановлення національного стандарту вживання алкоголю за кермом. Згідно документу, тепер в крові водія може міститися не більше ніж 0.08% алкоголю.
2002 – відбулися сенсаційні зміни в житті Оксфордського університету. Тут оголошено про розпуск спеціальної служби, яка майже вісімсот років стежила за порядком в британському вузі. Внутрішня поліція, зокрема, спостерігала за тим, як студенти проводять вільний час. Вона повинна була нагадувати їм про те, що більше часу слід проводити в бібліотеках, ніж в барах.
2002 – терористами було захоплено близько 800 заручників в Театральному центрі на Дубровці (мюзикл «Норд-ост»).
Про великих миру цього...
У 1920 році народився Джанні Родарі, італійський дитячий письменник («Пригоди Чиполліно», «Чарівний голос Джельсоміно»).
1928 – Юрій Саульській, російський композитор, автор пісень («Чорний кіт», «Діти сплять», «Мелодії Арбата»).
1951 – Вячеслав Вікторович Чанів, футболіст, воротар донецького «Шахтаря» і московського «Торпедо».
1956 – Вера Глаголева, російська актриса.
1970 – В'ячеслав Федорович Шилов, художник-карикатурист.
Не чокаючись...
42 до н.е. – Марк Юній Брут, римський губернатор і полководець, один з вбивць Гая Юлія Цезаря.
1872 – Теофіл Готье, французький поет.
У Харкові...
1960 – Харківський обласний драматичний театр перетворений в театр юного глядача.
Іменини відзначають...
Андрій, Іван, Федір.