Сьогодні відзначається Міжнародний день сліпих
13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї — відомий педагог, що заснував в Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Усесвітньої організації охорони здоров'я саме ця дата стала основою Міжнародного дня сліпих.
До XVIII століття мир не знав учбових закладів для сліпих. Валентин Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту. У 1784 році в Парижі, без підтримки уряду і добродійних суспільств, на свої особисті засоби, в своєму власному будинку він відкрив першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих». Першим учнем Валентина Гаюї був підібраний на церковній паперті хлопчик Франсуа де Лезюєр. Потім в школу поступили ще 11 його безпритульних однолітків.
Також цього дня...
1805 – віденський м'ясник Іоганн Ланер винайшов сосиску, названу їм «франкфуртер».
1862 – Люіс Керролл записав в своєму щоденнику: «Почав писати казку про Алісу, сподіваюся закінчити її до Різдва». І дійсно, обіцянку, яку письменник дав Алісі Лідделл, стримав.
1895 – відбулося перше постачання консервованих ананасів з Гавайських островів.
1914 – в США Мері Фелпс Джекобс запатентувала жіночий предмет нижньої білизни, відомий як «ліфчик без спинки», – бюстгалтер.
1946 – на горі Грейлок, штат Массачусетс, із справжньої хмари вперше був створений штучний сніг.
1950 – на Бермудах пройшов перший неофіційний Чемпіонат світу по бриджу.
1952 – в Америці поступили в продаж перші накладні нігті.
1987 – щоб сприяти «безпечному сексу» або запобігти СНІДУ, у Великобританії показана перша реклама презервативів (без назви мазкі).
Про знаменитих миру цього...
У 354 році народився Августин Блаженний, християнський теолог, церковний діяч, що затверджував, що Бог зробив «явну» помилку при створенні всесвіту, наділивши людину свободою волі.
1850 – Роберт Люіс Стівенсон, письменник.
1955 – Вупі Голдберг, американська кіноактриса («Привід», «Партнер», «Джек-попригун»).
1958 – Олена Циплакова, російська актриса («Щаслива Женька», «Шкільний вальс», «Адам одружується на Єві», «Ми з джазу»).
Не чокаючись...
1779 – Томас Чиппендейл, англійський дизайнер меблів.
1868 – Джоакино Россіні, італійський композитор («Севільській цирульник»).
1975 – Ольга Берггольц, російська радянська поетеса.
1997 – Марія Міронова, радянська актриса, мати Андрія Міронова.
У Харкові...
1873 – відкриття Харківського Реального училища. Всього було прийнято 153 учні; «довелося відмовити за недоліком місць тільки чотирьом, решта прохань, що подали, або не витримали випробувань, або зовсім не з'явилися».
Іменини відзначають...
Іван, Микола, Станіслав.
ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua
city.kharkov.ua