Радіємо голосніше і закушуємо морозивом

Четвер, 4 березня 2010, 08:24
Цього дня в 1813 році вперше в історії офіційних прийомів на церемонії інавгурації президента США Дж. Медісона було подано морозиво. А в 1877 людство дістало можливість голосніше самовиражатися: американський винахідник Еміль Берлінер створив мікрофон.
морозиво

Правда, в історії з мікрофоном не все так просто. За рік до цього Олександр Белл також створив мікрофон, що називався рідинним передавачем. Рідинний передавач був представлений на філадельфійській виставці, присвяченій сторіччю американської революції. Там-то його і побачив Берлінер і вирішив, що зможе зробити прилад не гірше.

Берлінер зумів очистити і підсилити передавані звуки і винайшов, таким чином, своєрідний телефонний передавач з нещільним контактом, який назвав мікрофоном. Завдяки удосконаленням Берлінера телефон перестав бути просто технічною новинкою і став ефективним засобом зв'язку, здатним передавати звуки на великі відстані.

Коли Белл дізнався про мікрофон, він почав судитися з Берлінером, але суд несподівано встав на сторону Берлінера. Тоді Белл вирішив піти іншим шляхом – патент, виданий Берлінеру, був викуплений за 50 тисяч доларів, а сам винахідник був прийнятий в Bell Telephone Company на постійну платню як головний фахівець з телефонної техніки.

Також цього дня...

У 1880 році в американській газеті «Нью-Йорк Дейлі Графік» опублікована перша в світі репродукція фотографії.

1955 – японська фірма «Соні» приступила до випуску кишенькових транзисторних радіоприймачів.

1966 – Джон Леннон заявив, що ансамбль «Бітлз» став популярнішим, ніж Ісус Хрістос. У відповідь на цей шокуючий вислів в «біблейському поясі» (Південь і Середній Захід США) спалюються пластинки із записами музики цієї групи.

1968 – тенісні авторитети проголосували за допуск професійних гравців до Уїмблдону, раніше відкритого тільки любительським гравцям.

1999 – поступає в продаж книга Моніки Льовінські «Історія Моніки» про її відносини з Білл клінтоном.

Про знаменитих миру цього...

У 1678 році народився Антоніо Вівальді, італійський композитор і скрипаль. У величезній спадщині Вівальді безліч опер, а також духовних творів. Проте як сучасники, так і наступні покоління найвище ставили інструментальні твори Вівальді, перш за все концерти.

1925 – Поль Моріа, видатний французький композитор, аранжувальник і диригент.

1951 – Кріс Рі, британський співак, музикант, актор, автор знаменитих Road To Hell, Looking For The Summer, Josefine.

Не чокаючись...

У 1832 році помер Жан-Франсуа Шампольон, французький історик-орієнталіст, засновник єгиптології.

Іменини відзначають...

Архип, Євгеній, Лев, Макар, Максим, Филимон.

www.km.ru
ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua

ТЕГИ: свято
comments powered by HyperComments