П'ємо за гігантський стрибок людства та дослідника американської тупості
До речі, коли Армстронг вперше прогулявся по Місяцю, він сказав не тільки знамените: «Це – маленький крок для людини, але величезний – для всього людства». Перед тим як повернутися на борт місячного модуля, космонавт вимовив: «Удачі, містер Горскі». Сенс цієї ремарки літній Армстронг повідав журналістам лише в 1995 році.
Коли Ніл був дитиною, він грав у бейсбол на задньому дворі. Приятель Армстронга кинув м'яч так, що той опинився під вікном спальні їх сусідів (містера і місіс Горскі). Коли Ніл переліз через паркан і нагнувся, щоб підібрати м'яч, він почув, як місіс Горскі кричить містеру Горскі:
І ще лінгвістична цікавість. «Це один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства», – так звучить фраза астронавта в класичному варіанті. Як встановили дослідники, насправді Армстронг пропустив артикль «a» перед словом man («людина»). Через це втрачається спочатку задуманий зміст – «крок для однієї людини» – і без артикля слово «людина» стає книжковим синонімом слова «людство». І фраза стає нісенітницею: «Це один маленький крок для людства, але гігантський стрибок для всього людства».
Також у цей день...
У 365 році землетрусом частково зруйновано одне з семи чудес світу – Олександрійський маяк. Остаточно маяк був зруйнований в результаті чергового землетрусу в 1375 році.
1918 – татари звернулися до Німеччини з проханням оголосити окупований Крим татарським ханством.
1937 – совєтський уряд звинуватив в націоналізмі українське державне радіо.
1999 – в Інгушетії чоловікам дозволено мати чотирьох дружин. Правда, навіщо – незрозуміло.
Про знаменитих світу цього...
У 356 році до н. е. народився Олександр Македонський, великий давньогрецький воєначальник.
1816 – Пауль Юліус Ройтер, англійський журналіст, засновник найбільшого англійського інформаційного агентства «Рейтер».
1899 – Ернест Хемінгуей, американський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури 1954 року.
1933 – Джон Гарднер, американський письменник. Найбільш відомий своїм романом «Грендель» – переказом міфу про Беовульфа.
1938 – Нані Георгіївна Брегвадзе, грузинська співачка, екс-солістка ВІА «Орера»
1951 – Робін Вільямс, американський актор («Джуманджі», «Капітан Крюк»).
1971 – Дмитро Коляденко, український ведучий, хореограф, співак і просто «шоуман».
Не цокаючись...
У 1796 році помер Роберт Бернс, шотландський поет.
1970 – Михайло Михайлович Герасимов, антрополог-скульптор і археолог, розробив метод відновлення зовнішності людини за формою черепа.
1998 – Алан Шепард, американський астронавт. Перший американець, що зробив суборбітальний космічний політ, п'ятий людина на Місяці.
У Харкові...
21 липня 1830 року в Харкові відзначені перші холерні хворі. У липні від холери вмирають три людини, в серпні – 41. Проте заходи боротьби з епідемією приймаються тільки в другій половині вересня: Міська дума наказує приготувати під холерних лікарню будинок, вичистити його, пофарбувати (раніше в будинку розміщувалася богадільня), заготовити дрова і свічки, доставити ліжка і все необхідне для лікарні...
Іменини відзначають...
Віктор, Данило, Прокопій.
ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua
city.kharkov.ua