П'ємо за крилату піхоту. Сьогодні – День аеромобільних військ України

Понеділок, 2 серпня 2010, 08:29
Це свято було встановлено Указом Президента України в 1999 році і є прикладом визнання державою свята десантників, який відзначається кожним, хто проходив службу в десантних військах, з часів першого в світі парашутного десанту під Воронежем 2 серпня 1930 року.
день вдв

Так що випити необхідно. Навіть якщо ви і не десантник, і жодного разу парашут навіть у руках не тримали.

Аеромобільні війська входять до складу Сухопутних військ і є гордістю Збройних Сил України.

Основу військ складають окрема повітрянодесантна бригада, яка дислокується у Дніпропетровській області, окрема аеромобільна бригада (м. Житомир) та два окремих аеромобільних полку, які дислокуються в Миколаєві та на Львівщині.

У лавах Збройних Сил України проходять службу багато воїнів-десантників, які брали участь у бойових діях в Афганістані, ліквідовували наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС, виконували завдання у складі миротворчих місій ООН.

«Крилата піхота» України перебуває в постійній бойовій готовності і здатна виконати поставлене завдання за будь-яких умовах.

Православні християни святкують сьогодні Ільїн день.

Пророк Ілля вважається сердитим, навіть небезпечним. Грозний білобородий старець Ілля – повелитель дощів, грому і блискавок, який роз'їжджає на громохкий колісниці, та караючий неправедних. Одночасно Ілля – щедрий, так як посилає на землю родючість.

Народна прикмета свідчить: в Ільїн день небезпечно працювати в полі – може вбити блискавкою. Або п'яним і щасливим десантником, що звалився з неба.

Після Ільїна дня не належало купатися в річці. Мовляв, Ілля остудив воду. І вода вже не дбає до тих, хто впоперек Іллі пре.

Також у цей день...

У 47 році до н. е. Гай Юлій Цезар, розбивши боспорського царя Фарнака II, послав до сенату повідомлення «прийшов, побачив, переміг».

1610 – мореплавець Г. Гудзон відкрив Гудзонову затоку, будучи впевненим, що він вийшов Північним шляхом у Тихий океан.

1824 – у Нью-Йорку відкрилася П'ята авеню, яка стала місцем розташування самих фешенебельних магазинів.

1858 – у Бостоні та Чикаго з'явилися перші в світі поштові скриньки.

1865 – у видавництві Макміллана вийшло перше видання книги Люіса Керролла «Пригоди Аліси в Країні Чудес».

1887 – Роуелл Ходж запатентував колючий дріт. Наміри винахідника були цілком мирними: дріт призначався для огорожі пасовищ для худоби, щоб корови не забрідали на чужу територію. Згодом підлий людський розум придумав інше бузувірське застосування цього винаходу.

1981 – почалися слухання у справі Марка Девіда Чапмена, звинуваченого у вбивстві Джона Леннона.

1987 – Луїс Рейна став першим матадором, на одязі якого була розміщена реклама японської фірми Akai. Рекламодавцям вистачило розуму не змушувати людину розмахувати нею перед носом бика.

1998 – створена група «Hi-Fi».

Про знаменитих світу цього...

У 1835 році народився Еліша Грей, американський винахідник, що спізнився запатентувати телефон (його на декілька годин випередив Олександр Белл).

1892 – Ворнер Джек Леонард, молодший із братів-засновників кінокорпорації Warner Brothers.

1932 – Пітер О'Тул, британський актор ірландського походження («Як вкрасти мільйон», «Останній імператор», «Лоуренс Аравійський»).

1939 – Уес Крейвен, американський кінорежисер («Кошмар на вулиці В'язів», «Крик»).

1961 – Дмитро Пучков (Гоблін), перекладач фільмів. Під його чуйним керівництвом побачили світ фільми «Братва і кільце», «Дві зірвані вежі» (фарсові «Володаря кілець») і «Шматріца».

1975 – Наталія Могилевська, українська співачка і продюсер.

Не цокаючись...

У 1799 році помер Жак-Етьєнн Монгольф'є, винахідник повітряної кулі.

1921 – Енріко Карузо, видатний італійський тенор.

1922 – Олександр Белл, американський вчений, винахідник і бізнесмен, основоположник телефонії.

Іменини відзначають...

Василь, Ілля, Опанас.

ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua
city.kharkov.ua

comments powered by HyperComments