Під бризки шампанського п'ємо за залізну маску і відцентрову силу цирку
4 серпня 1693 року чернець-бенедиктинець П'єр Периньон представив здивованою братії чудовий напій: сріблясті бульбашки з тихим шелестом піднімалися зі дна келиха, прозора піна іскрилася, немов жива. Це ігристе вино стало прабатьком сучасного шампанського.
П'єр Периньон не тільки першим виготовив шампанське, але також запропонував замість звичайної в той час пробки із промасленої палиці використовувати коркові, які використовуються донині. Хоча винахід шампанського датований 4 серпня 1693 року, опис технології його виготовлення був опублікований лише в 1718 році абатом Фединою, каноніком Реймського собору.
До кінця 19 століття шампанське придбало популярність у всьому світі, і багато країн стали самі освоювати його виробництво. Особливих успіхів у цій справі досягли російські винороби, які навіть отримували призи на виставках у Парижі.
Однак така конкурентна ситуація зовсім не влаштовувала виноробів із самої Шампані. Після першої світової війни Франція прийняла закон, який встановив, що шампанським можуть називатися тільки ті ігристі вина, які вироблені безпосередньо в провінції Шампань при строгому дотриманні певних правил.
А чи знаєте Ви що?
• У пляшці з шампанським близько 49 млн бульбашок.
• У шампанському можна знайти близько 13-ти життєво необхідних для нашого організму мінеральних речовин.
• коркова пробка вилітає з пляшки шампанського з середньою швидкістю 13 м/с (близько 50 км/год).
• На початку XIX століття знаходитися в печері, де зберігаються пляшки з ігристим вином, не захистивши обличчя залізною маскою, було небезпечно. У середньому, 4 з п'яти пляшок вибухали, не витримуючи тиску вуглекислого газу.
Також у цей день...
У 1777 році відставний старший сержант 15-го полку легких драгунів Філіп Естлі відкрив у Лондоні перший цирк. На круглій арені (звідси і походить саме слово «цирк») виступали наїзники на конях. Естлі належить й заслуга визначення діаметра циркової площадки (42 фути), яка була обрана таким чином, щоб для наїзника створювалася оптимальна відцентрова сила.
1922 – відбувся похорон винахідника Олександра Белла. Протягом хвилини 13 мільйонів телефонів по всій Північній Америці мовчали.
1962 – лідер організації Африканський Національний Конгрес Нельсон Мандела був ув'язнений, де провів 28 років. За цей час він став символом боротьби чорношкірого населення Південноафриканської Республіки проти расистського режиму апартеїду. Після виходу на свободу Мандела був вибраний президентом країни. Ось так ось.
У 2007 р. з космодрому Канаверал за допомогою ракети-носія «Дельта 2» запущена американська АМС Phoenix, призначена для дослідження Марса.
Про знаменитих світу цього...
У 1900 році народилася Королева-мати (справжнє ім'я Єлизавета Анджела Маргарита Боулз-Лайон), мати Єлизавети II, царюючої королеви Великобританії.
1901 – Луї Армстронг, великий джазовий музикант XX століття. Так що саксофон в одну руку, склянка – в іншу, і вперед, з музичкою!
1955 – Біллі Боб Торнтон, американський актор, сценарист, режисер і співак.
1961 – Барак Обама, американський політичний діяч, 44-й президент Сполучених Штатів Америки, Нобелівський лауреат.
Не цокаючись...
У 1875 році помер великий казкар Ганс Християн Андерсен.
Іменини відзначають...
Корнилій, Марія.
ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua
city.kharkov.ua