Плюємо вишневими кісточками в довжину і здійснюємо інші божевілля, які увійдуть в історію. Сьогодні – день народження Книги рекордів Гіннесса
Історія «Книги рекордів Гіннесса» почалася в 1951 році. На одній великосвітської англійської вечірці виникла жартівлива суперечка про те, яка з європейських пташок літає швидше за всіх: золота ржанка або шотландська куріпка. Один з учасників цієї суперечки, сер Х'ю Бівер, повернувшись додому, раптом вирішив зібрати інформацію про всякі нестандартних рекорди, типу змагань за швидкістю пташиних польотів, і видати про це книгу.
Її вирішено було назвати «Гіннесс», на честь стародавнього родового імені сімейства сера Х'ю. Для підготовки видання в Лондоні було створено особливу агенцію, щоб реєструвати різноманітні цікаві досягнення. Робота над книгою була доручена власникам одного з інформаційних агентств – братам Норрісу і Россу Маквіртерам. У процесі збору інформації, були розглянуті численні факти про безліч рекордів і зібрані свідчення авторитетних експертів з приводу їх автентичності.
Спочатку книга була схожа на солідний довідник, але з часом в неї стали включатися також забавні і екстравагантні досягнення.
Так, наприклад, 27 серпня 1994 гору гіннессовскі експерти зафіксували рекордну дальність плювка вишневою кісточкою – 28.98 м, виконаного якимсь Хорстом Ортман в місті Лангентале (Німеччина).
Сьогодні «Книга рекордів Гіннесса», що видається щорічно тиражем понад 80 мільйонів екземплярів на 40 мовах, продається у більш ніж 100 країнах світу.
Також у цей день...
1912 – Едгар Берроуз Райс опублікував у журналі перше оповідання про пригоди Тарзана – людини, яка навіть не напиваючись до скотинячого стану, вів себе, як мавпа.
1935 – у штаті Техас на референдумі більшість населення проголосувала за скасування «сухого закону».
1940 – американська компанія СВS продемонструвала у Нью-Йорку першу систему кольорового телебачення, придатну для практичного застосування.
1946 – в США випробувано крісло пілота, що автоматично катапультується. Кажуть, якщо даний пристрій під'єднати до кнопки вимкнення будильника, то на роботу будеш приходити хоч і з розбитим носом, але вчасно.
Про знаменитих світу цього...
У 1770 році народився Георг Вільгельм Фрідріх Гегель, батько класичної німецької філософії.
1856 – Іван Франко, український письменник, поет, «Вічний революціонер» і «Каменяр».
1871 – Теодор Драйзер, американський письменник («Американська трагедія», «Фінансист», «Титан», «Стоїк») і громадський діяч.
1877 – Чарльз Роллс, співзасновник компанії «Роллс-Ройс», учасник перегонів. Поставив перший британський рекорд швидкості на автомобілі, став першою людиною, що здійснила переліт через Ла-Манш і назад без посадки, і, на жаль, першим британцем, загиблим в авіакатастрофі.
1878 – Петро Врангель, російський військовий і політичний діяч, один з керівників Білого руху в роки Громадянської війни в Росії, генерал-лейтенант.
1910 – Мати Тереза (Агнес Гонджа справжнє ім'я Бояджіу), заступниця всіх сірих і убогих, релігійна діячка албанського походження, лауреат Нобелівської премії світу 1979 року.
1941 – Богдан Ступка український актор театру і кіно, якийсь час (з 1999 року) навіть був міністром культури України.
Не цокаючись...
У 1576 році помер Тіціан, один з найбільших художників епохи Відродження.
1635 – Лопе де Вега, іспанський драматург («Собака на сіні»).
1981 – Валерій Харламов, радянський хокеїст, нападник.
1967 – Брайан Епштейн, менеджер групи «The Beatles».
У Харкові...
«У 1895 році на невеликій ділянці землі дослідного поля Університетського Саду розміром близько 2.5 га товариство відкрило пасічно-шовковницьку станцію, розміщену в дерев'яному будинку. Будівництво цього будинку (нині будівля дирекції зоопарку) виконувалося за проектом і за участю братів архітекторів С.І. та І.І. Загорскіних. Неподалік піднялася друга споруда – невеликий пташник. Через мали розміри тут можна було тільки розмістити домашню племінну птицю, а відвідувачам доступу не було. Так було покладено початок харківського зоосаду – третього зоопарку в Російській імперії...»
Іменини відзначають...
Олексій, Аркадій, Василь, Матвій, Михей.
ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua
city.kharkov.ua